Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Dzwoni/brzęczy od 7krpm

Śr sie 17, 2011 11:25 am

Cześć,

Czy spotkał się ktoś z dzwonieniem/brzęczeniem od ok 7000obr/min?
Podczas jazdy ciężko to zlokalizować i troszkę mnie ten dźwięk niepokoi.
Napęd nowy, olej jest, jeździ i hamuje jak trzeba.
Planuję się wybrać do jakiegoś serwisu, ale może to jakiś typowy objaw dla tego modelu(nadzieja...).
Moto leżało kiedyś na boku i tak sobie myślę, że może po prostu coś wpada w wibracje, nie jest dokręcone, itp.

Rysiek

Re: Dzwoni/brzęczy od 7krpm

Śr sie 17, 2011 3:13 pm

dex7 napisał(a):Cześć,

Czy spotkał się ktoś z dzwonieniem/brzęczeniem od ok 7000obr/min?
Podczas jazdy ciężko to zlokalizować i troszkę mnie ten dźwięk niepokoi.
Napęd nowy, olej jest, jeździ i hamuje jak trzeba.
Planuję się wybrać do jakiegoś serwisu, ale może to jakiś typowy objaw dla tego modelu(nadzieja...).
Moto leżało kiedyś na boku i tak sobie myślę, że może po prostu coś wpada w wibracje, nie jest dokręcone, itp.

Rysiek

Przebieg motocykla?
Sprawdź przy obrotach rzędu 3-4tys, na 3 biegu, bez przyśpieszania i hamowania silnikiem, czy pojawi się ten odgłos. Jeśli usłyszysz to masz do wymiany napinacz rozrządu, a dokładniej sprężynkę napinacza. Chyba że przebieg jest w granicach 60-80kkm lub powyżej, to może okazać się, że trza wymienić kompletny rozrząd.

Re: Dzwoni/brzęczy od 7krpm

Śr sie 17, 2011 7:48 pm

Jak masz gmole, to zobacz czy Ci się ten łącznik za kolektorem nie poluzował. U mnie to w pewnym momencie zaczęło tak nap...alać że szok, nie wiedziałem co jest, myślałem że moto się rozkręca :eek: A zlokalizowanie tej pierdoły wcale nie było łatwe... Prowizorycznie załapałem opaską zaciskową i cisza. Zimą rozkręcam i kleję silikonem.

Zanim zaczniesz rozkręcać, obejrzyj dokładnie całe moto, opukaj, pomacaj, to może być cokolwiek drobiazg dosłownie...

Re: Dzwoni/brzęczy od 7krpm

Śr sie 17, 2011 9:56 pm

mtr napisał(a):Jak masz gmole, to zobacz czy Ci się ten łącznik za kolektorem nie poluzował. U mnie to w pewnym momencie zaczęło tak nap...alać że szok, nie wiedziałem co jest, myślałem że moto się rozkręca :eek: A zlokalizowanie tej pierdoły wcale nie było łatwe...

Miałem dokładnie to samo :) Taka pierdoła, z którą jeździłem przez kilka dni. Poluzowała się śruba łącząca gmole. Dodałem drugą nakrętkę i jest git.

Re: Dzwoni/brzęczy od 7krpm

Cz sie 18, 2011 7:46 am

Dzięki za podpowiedzi. Mam gmole i po pracy popatrzę czy coś tam nie lata :-)
Jak pogoda pozwoli(bo znowu ma padać po południu), to sprawdzę jak wygląda sprawa sprężynki rozrządu.
Na pewno zamelduje co wypatrzyłem :)

Rysiek

PS. Przebieg, to wg licznika niecałe 25kkm.

Re: Dzwoni/brzęczy od 7krpm

Cz paź 06, 2011 6:07 pm

Szukaj. U kumpla DLu 650 zrobił się luz na stopce pasażera, zdystansowałem podkładkę sprężynującą i cisza.
Odpowiedz