Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: NC750S DCT - tryb L (proszę o pomoc).

N wrz 22, 2019 7:41 am

Z tego co serwisant mówił, to na chyba na wałku. Tylko nie wiem czy go dobrze zrozumiałem, nie jestem pewien.

Re: NC750S DCT - tryb L (proszę o pomoc).

N gru 22, 2019 10:16 pm

Sorki, że się nie odzywałem (robota, dom, robota, dom...............)

Moto naprawili :clap:

Wspomniany pamiętnik znajduje się na wałku, został na stale "przykręcony". Serwisant powiada, że teraz nie powinien sprawiać problemów xgood

Rzeczywiście, po odebraniu moto i zrobieniu około 1000 km nic się nie działo (jazda oczywiście tylko po mieście).
Teraz moto po serwisie posezonowym czeka na wiosnę.

Do zobaczenia na wiosnę xdirol

Paweł

Re: NC750S DCT - tryb L (proszę o pomoc).

Cz cze 04, 2020 6:21 am

Cześć.
Mam pytanie.
Wczoraj odebrałem moto z serwisu. Zaznaczam, że nie z ASO, ale takiego, który ma mega dobre opinie w okolicy no i chciałem sprawdzić. Przegląd podstawowy olej, filtry, regulacja napędu.
Serwisant poinformował mnie, że podłączył moto do kompa żeby sprawdzić ewentualne błędy, działanie wtrysków i że wszystko jest ok.

Odpalam moto, na wyświetlaczu L, zapinam bieg i jadę. Widzę, że mam moto w trybie 3xS i za cholerę nie mogę tego zmienić.
Wyłączenie moto nic nie zmienia.
Dzwoniłem do gościa, to twierdzi, że skrzynia musi się skalibrować.

Coś mi tutaj nie gra.

Re: NC750S DCT - tryb L (proszę o pomoc).

Cz cze 04, 2020 8:46 am

A robiłeś kombinację, którą opisał Radarman w poście z 3 kwietnia 2016?

"Hej,

Wygląda na to że coś się porobiło z elektroniką DCT.
Odłącz więc na powiedzmy 30 min akumulator. Po tym czasie go podłącz i wykonaj poniższą procedurę resetu ECU skrzyni DCT:
1. Uruchom silnik i rozgrzej go do normalnej temperatury pracy (ok. 10-15 min pracy na biegu jałowym),
2. Zgaś rozgrzany silnik za pomocą kluczyka.
3. Upewnij się że "kill switch" jest w pozycji "rozruch"
4. Wciśnij i przytrzymaj przycisk "D" przekręcając jednocześnie kluczyk do pozycji zapłon. Powinien zapalić się symbol silniczka.
5. Po zgaśnięciu symbolu silniczka puść przycisk "D".
6. Używając przycisku N-D wciśnij go w następującej sekwencji: DDNDN. Powyżej wskaźnika biegów powinny się pokazać symbole DS i migający myślnik (kreska) w miejscu wyświetlacza biegów.
7. Uruchom silnik i pozostaw go na biegu jałowym (nie ruszaj manetki!), aż do momentu kiedy znikną wskazania DS i kreska na wyświetlaczu biegów.
8. Zatrzymaj silnik poprzez przekręcenie kluczyka.
9. Po kolejnym uruchomieniu silnika wszystko powinno być OK (mam nadzieję)...""

Re: NC750S DCT - tryb L (proszę o pomoc).

Cz cze 04, 2020 8:59 am

Właśnie nie robiłem.
Serwisant twierdzi, że nic przy DCT nie gmerał.
Spróbuje dziś trochę więcej pojeździć, może się skalibruje.
Czytałem że duże L na wyświetlaczu może się pojawić po zmianie oleju. Może to to???

Generalnie moto jeździ normalnie, zmienia biegi normalnie, +/- też działa.
Jedyna rzecz, że na wyświetlaczu mam cały czas zapięty tryb 3xS i nie mogę tego zmienić!

Re: NC750S DCT - tryb L (proszę o pomoc).

Cz cze 04, 2020 9:54 am

W tym temacie ja się nie wypowiem, może inny kolega z Forum.

Re: NC750S DCT - tryb L (proszę o pomoc).

Cz cze 04, 2020 6:02 pm

Duże L nie ma nic wspólnego z wymiana oleju.

Przeprowadz reset. Odlaczanie aku nie jest konieczne ale ponoc pomaga

Re: NC750S DCT - tryb L (proszę o pomoc).

So paź 03, 2020 9:03 pm

Witam. Od 4 dni mam NC700SA. Skrzynia chodzi super do prędkości autostradowych. Potem przy nie wiem 140 czy 150 robi redukcję do 5 i tak zostaje. Powoduje to że przy 166 km/h mam odcięcie mimo iż mam niby jeszcze jeden bieg. Wystarczy trochę zwolnić i wbija 6. Jak kupowałem go byłem nim na komputerze zero błędów. Nie wiem czy to taka blokada czy problem ze skrzynia. Ten reset mi pomoże?

Re: NC750S DCT - tryb L (proszę o pomoc).

So paź 03, 2020 9:09 pm

Kolego szczerze powiem takich prędkości swoim NC nie rozwijałem (max było 145-1500), nigdy nie zdarzyła mi się taka sytuacja.

Re: NC750S DCT - tryb L (proszę o pomoc).

So paź 03, 2020 9:10 pm

Sorki za literówkę 145-150 km/h.
Odpowiedz