pompa aBS cbf 600

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: pompa aBS cbf 600

Postprzez Bartosz93 » Pn wrz 05, 2016 8:22 pm

Tak poza tematem to mnie kiedyś motorynka którą mam do dziś porwała na 2 gim biegu przy odpalaniu na pycha :D była moc :D
Avatar użytkownika
Bartosz93
Użytkownik
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn paź 26, 2015 6:06 pm
Lokalizacja: szczecinek
Wiek: 30
Imię: Bartek
Motocykl: cbf 600SA cbf 1000FA
W siodle: <100 kkm

Re: pompa aBS cbf 600

Postprzez raphi » Wt wrz 06, 2016 8:34 am

tombartosz napisał(a):
raphi napisał(a):Za to żeby literka odpalić, pomagały mi 3 osoby - udało się.


Ej no bez przesady, ja i moje 78kg z brzuszkiem daję radę odpalić "litra" na popych samodzielnie. Tyle, że mi nigdy nie przyszło do głowy, żeby obok motocykla biec - zawsze siedzę i się nogami odpycham.

No jak dosiegasz nogami do ziemi to inna sytuacja. Ja mam za krótkie nogi i przetoczenie sprzętu o metr czy dwa siedząc na nim to była udręka.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: pompa aBS cbf 600

Postprzez PeterS » Wt wrz 06, 2016 9:05 am

Ja musiałbym mieć paluszki Pudziana, by siedząc na moto, odpychać się tak by zapalił.
Ostatnia metoda odpalania (na szczęście dość dawno temu testowana) to bieg obok moto z wysprzęgloną jedynką, nagły skok od lewej dupą na siodło, z równoczesnym odpuszczeniem sprzęgła, gdy koła moto "docisną" do asfaltu. Chyba nie wydoliłbym biegu wystarczającego rozkręcenia silnika na dwójce
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: pompa aBS cbf 600

Postprzez Bartosz93 » Wt wrz 06, 2016 11:32 am

Panowie wracając do tematu ABS-u czy jest ktoś w stanie mi jeszcze podpowiedzieć tak dla mojej pewności czy oprócz bezpieczników pod siodłem koło akumulatora i tych siedząc na moto po prawej stronie pod siwą osłonką są jeszcze jakieś bezpieczniki odpowiadające za abs ? i sterownik abs to ten przy samej pompie ? bo naprawdę juz ręce opadają.

Dziś zdjąłem zbiornik powypinałem wszystkie kostki rozebrałem je oczyściłem gniazda bezpieczników pod siwą pokrywą również rozebrałem poczyściłem wymieniłem bezpieczniki na nowe sprawdziłem przewody od czujników przeczyściłem wieńce od abs skasowałem błąd i nadal to samo po odczytaniu bledu nie miga tylko zapala się i świeci jednostajnie... poomocyy
Avatar użytkownika
Bartosz93
Użytkownik
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn paź 26, 2015 6:06 pm
Lokalizacja: szczecinek
Wiek: 30
Imię: Bartek
Motocykl: cbf 600SA cbf 1000FA
W siodle: <100 kkm

Re: pompa aBS cbf 600

Postprzez Bartosz93 » Śr wrz 07, 2016 4:31 pm

Dla potomnych dodaje do sprawdzenia jeden mały szczegół przy abs odległość miedzy tarczą abs a czujnikiem... Tak abs działa ! :D podłożyłem podkładeczki pod śruby tarczy absu przód i działa jak należy. Teraz tylko pytanie dlaczego czujnik nie czyta oryginalnej odległości do tarczy ? ktoś ma pomysł ?
Avatar użytkownika
Bartosz93
Użytkownik
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn paź 26, 2015 6:06 pm
Lokalizacja: szczecinek
Wiek: 30
Imię: Bartek
Motocykl: cbf 600SA cbf 1000FA
W siodle: <100 kkm

Re: pompa aBS cbf 600

Postprzez Monte Christo » Pt wrz 09, 2016 12:13 pm

Bartosz93 napisał(a):Dla potomnych dodaje do sprawdzenia jeden mały szczegół przy abs odległość miedzy tarczą abs a czujnikiem... Tak abs działa ! :D podłożyłem podkładeczki pod śruby tarczy absu przód i działa jak należy. Teraz tylko pytanie dlaczego czujnik nie czyta oryginalnej odległości do tarczy ? ktoś ma pomysł ?

Może tarcza za cienka.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: pompa aBS cbf 600

Postprzez Wesoły Dyzio » Pn wrz 12, 2016 7:54 am

Monte Christo napisał(a):
Bartosz93 napisał(a):Dla potomnych dodaje do sprawdzenia jeden mały szczegół przy abs odległość miedzy tarczą abs a czujnikiem... Tak abs działa ! :D podłożyłem podkładeczki pod śruby tarczy absu przód i działa jak należy. Teraz tylko pytanie dlaczego czujnik nie czyta oryginalnej odległości do tarczy ? ktoś ma pomysł ?

Może tarcza za cienka.

Przecież ona się nie zużywa :smile:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: pompa aBS cbf 600

Postprzez Potargany » Wt gru 05, 2023 11:57 am

Witam

Odgrzeje starego kotleta ale nowego tematu nie chce mi się zakładać

mam problem tego rodzaju że na stacji diagnostycznej jak motor nie chciał zapalić diagnosta podłączył matkę i od tego czasu ABS cały czas tyka cyka tak jakby działał,nawet jak jest silnik zgaszony i kluczyk wyjęty - ewidentnie spalona elektronika.
Podpinałem drugą pompę i jest ok Abst zachowuje się normalnie.

Teraz moje pytanie
Czy ktoś wymieniał samą elektronikę czy raczej dać sobie spokój i wymienić całą pompę ?
Potargany
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt gru 05, 2023 11:50 am
Imię: Dariusz
Motocykl: Cbf600
W siodle: <100 kkm

Re: pompa aBS cbf 600

Postprzez cerber » Wt gru 05, 2023 3:31 pm

Potargany napisał(a):Witam

Odgrzeje starego kotleta ale nowego tematu nie chce mi się zakładać

mam problem tego rodzaju że na stacji diagnostycznej jak motor nie chciał zapalić diagnosta podłączył matkę i od tego czasu ABS cały czas tyka cyka tak jakby działał,nawet jak jest silnik zgaszony i kluczyk wyjęty - ewidentnie spalona elektronika.
Podpinałem drugą pompę i jest ok Abst zachowuje się normalnie.

Teraz moje pytanie
Czy ktoś wymieniał samą elektronikę czy raczej dać sobie spokój i wymienić całą pompę ?
Raczej cała pompę wymieniaj.Nie wiadomo czy coś nie uszkodzisz patrosząc elektronikę i mechanikę
Avatar użytkownika
cerber
Znawca
 
Posty: 433
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2018 5:18 pm
Imię: Artur
Motocykl: cbf 1000 sc64
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości