Montaż wyświetlacza biegów Honda CBF 500

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Montaż wyświetlacza biegów Honda CBF 500

Postprzez jm245 » N wrz 24, 2017 10:13 pm

Cześć
Poniżej krótka opowieść o tym jak zamontowałem wyświetlacz biegów w moim motocyklu Honda CBF 500 A4 (ABS) 2005r.
Spodobał mi się wyświetlacz firmy GPT (włoski), ale do mojego modelu motocykla nie ma wersji dedykowanej (pnp) więc kupiłem uniwersalny GI1001 R (świeci na czerwono).
Odwiedziłem kilku elektryków samochodowych żeby zamontowali ale żaden nie chciał, ”bo robota niestandardowa i za dużo czasu zajmie, inny do motocykli nawet się nie zbliża” … itp.
Postanowiłem zrobić to sam.
Wyświetlacz ma załączoną dokumentację informującą w jakie punkty należy się wpiąć i opis kolorów przewodów.
Ściągnąłem z netu schemat elektryczny motocykla i zidentyfikowałem przewody które muszę odnaleźć w wiązce :
różowo – zielony – sygnał z prędkościomierza
żółto – zielony – sygnał z obrotomierza
czarno – brązowy – (+)
zielony – (-)
Po wstępnym rozpoznaniu na motocyklu widziałem że przewody z obrotomierza i szybkościomierza wchodzą do przedniej lampy. Tam też wprowadziłem wiązkę od wyświetlacza i połączyłem odpowiednie przewody ze sobą.
Żeby połączenia były pewne przewody lutowałem, następnie dokładnie zaizolowałem.
Wiązki upiąłem trytytkami żeby nie tworzyć bałaganu , a wyświetlacz przykleiłem do bocznej krawędzi gniazda zapalniczki który mam zamontowany na kierownicy.
Programowanie wyświetlacza jest dokładnie opisane w załączonej instrukcji, tylne koło motocykla na stojak i po 3 minutach programowanie zakończone. Całe dzieło zajęło mi max 1,5 godziny.
Jestem zadowolony z działania wyświetlacza, działa szybko i pewnie, ani razu się nie pomylił :thumbup:
Polecam, super gadżet który ułatwia życie motocyklistom.

Mam nadzieję że mój opis będzie przydatny, albo ośmieli kogo żeby samodzielnie podjąć temat.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
jm245
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): So paź 22, 2016 10:47 pm
Wiek: 60
Imię: Jarek
Motocykl: Honda CBF 600 S A

Re: Montaż wyświetlacza biegów Honda CBF 500

Postprzez Tomgra1965 » So mar 05, 2022 10:08 pm

Witam!
Ja mam taki sam problem bo kupiłem wyświetlacz, który miał pasować do mojego moto nt700v, a nie pasuje. Gniazdo ma być podłączone do wtyczki diagnostycznej w której są 4 kabelki: brązowy, czarny, zielony i różowy. Z wyświetlacza wychodzi czerwony, czarny i biały. Do których kabelków je połączyć z gniazda diagnostycznego tego nie wiem. Może jakoś Pan pomoże bo moi mechanicy też rozkładają ręce. Proszę o podpowiedź.
Tomasz
Tomgra1965
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz mar 03, 2022 12:03 pm
Lokalizacja: Wieliczka
Wiek: 58
Imię: Tomasz
Motocykl: Honda NT700V Deauvil
W siodle: <100 kkm

Re: Montaż wyświetlacza biegów Honda CBF 500

Postprzez matek45 » Śr maja 25, 2022 9:09 am

Dziwna sprawa, skoro tylko 3. Przeważnie takie wyświetlacze przeliczają sobie przełożenie (obroty - prędkość). Skoro u Ciebie jest tylko jeden kabelek na sygnał (pozostałe dwa to zasilanie), to ciężko powiedzieć jaki sygnał należałoby mu podpiąć.

Jesteś pewny, że są tylko 3 kabelki? Może 3 są poprowadzone razem, a jeden odchodzi gdzieś wcześniej?
matek45
Użytkownik
 
Posty: 70
Dołączył(a): N mar 31, 2019 7:07 pm
Lokalizacja: Piastów
Imię: Mateusz
Motocykl: CBF 600
W siodle: <100 kkm

Re: Montaż wyświetlacza biegów Honda CBF 500

Postprzez JerrryD » Pt cze 17, 2022 7:23 pm

Ja kupiłem na tej aukcji:
https://allegro.pl/oferta/wyswietlacz-biegow-yamaha-kawasaki-honda-suzuki-11870592626
Są tam zdjęcia kabli we wtyczkach zależnie od marki moto.
Może to cos pomoże?
JerrryD
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz cze 16, 2022 3:57 pm
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Wiek: 57
Imię: Jarek
Motocykl: CBF1000
W siodle: <100 kkm

Re: Montaż wyświetlacza biegów Honda CBF 500

Postprzez Najdicbf » Pn sie 01, 2022 9:44 pm

Cześć czy znaleźliście jakieś rozwiązanie w wersji wyświetlacza z 3 kablami?
Bo mam. Ten sam problem
Najdicbf
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr cze 15, 2022 5:33 pm
Imię: Mateusz
Motocykl: Cbf600sa
W siodle: >300 kkm

Re: Montaż wyświetlacza biegów Honda CBF 500

Postprzez mirmar » So wrz 10, 2022 4:22 pm

Odgrzeje temat z zapytaniem czy macie jakieś informacje nt wyświetlacza biegów do Hondy CB500S z 1998 r.? Widziałem w necie, że niektórzy posiadają taki wyświetlacz w CB500 ale żadnych więcej informacji. Najlepiej jakby był dedykowany zestaw do tego modelu, a jeśli nie dedykowany to jakiś uniwersalny, który dało by się wykorzystać w tym modelu. Przeszukałem allegro ale nic takiego nie znalazłem.
mirmar
Nowicjusz
 
Posty: 14
Dołączył(a): N sie 21, 2022 11:38 pm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości