Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Kody błędów nc700

N cze 30, 2019 7:00 pm

Sorry,że tu ale potrzebuje pomocy małej. Nie mam jak sprawdzić w sieci za bardzo . Pami mi się check wngine w nic 700x dtc 2012 . Jestem w Karabachu. Pomóżcie jak sprawdzić kod usterki ? Pamiętam,że była jakaś kombinacja klawiszy a później coś meugalo i można było odczytać kod usterki . Jak to zrobić?nie że to kwestia złej jakości piwa, bo motocykl trochę przerywa i jakby mocy było mniej. Dzięki za pomoc

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Re: Kody błędów nc700

N cze 30, 2019 8:08 pm

Zapłon włączony, skrzynia na neutral, wysuń boczną stopkę. MIL zacznie migać.
Opisy kodów w załącznikach.
Mil 1.JPG

Mil 2.JPG

Mil 3.JPG
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Kody błędów nc700

Pn lip 01, 2019 8:35 pm

Dzięki rano sprawdzę. Ale chyba znalazłem przyczynę. Pojawił się problem z odpalaniem motocykla, gaslo wszystko w w czasie jazdy przygasał licznik. Okazało się ,że zacisk od Aku się poluzował . Przykrecilem i check już się nie zapala.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Re: Kody błędów nc700

Pn lip 01, 2019 8:44 pm

Miałem pisać o sprawdzeniu klem.
No, to masz już po problemie. Szerokości.

Tapatalknięte

Re: Kody błędów nc700

Pn lip 01, 2019 9:11 pm

Dzięki za pomoc. Rano sprawdzę kody.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Re: Kody błędów nc700

Wt lip 02, 2019 4:25 am

Silnik włączony musi być ? Włączam zapłon wysuwam stopkę bicxna i nic nie mogą . Rozumiem ,że miga? Która kontrolka komunikuje błędy ? Jeśli nic nie mogą tzn że wszytko gra ?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Re: Kody błędów nc700

Wt lip 02, 2019 7:35 am

Silnik nie pracuje, tylko zapłon włączony.
Jeśli nie miga check engine, to aktualnie wszystko działa. Błędy zapisały się w pamięć ECU i można je odczytać zwierając zworkę w konektorze diagnostycznym. Ale to Ci teraz do szczęścia nie jest potrzebne. Miałeś luźne klemy i komp wariował.

Tapatalknięte

Re: Kody błędów nc700

Śr lip 03, 2019 8:48 pm

Na to wygląda. Dzięki. Jeśli możesz napisz mi na PW albo w poście gdzie jest kostka diagnostyczna i które piny trzeba zewrzec? Btw NCek całkiem sobie radzi z PB91

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Re: Kody błędów nc700

Cz lip 04, 2019 3:38 pm

Wtyczkę diagnostyczną znajdziesz w wiązce nad akumulatorem (czerwona).
Zwierasz piny z kabelkami: brązowym i zielonym (masa). Się nie pomyl. :tongue: Odsuń lekko koszulkę, to zobaczysz kolory kabelków.
DLC.JPG

Przechwytywanie.JPG
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Kody błędów nc700

Cz lip 04, 2019 7:23 pm

klansman napisał(a): Btw NCek całkiem sobie radzi z PB91



Jak masz możliwość to dolewaj mu 5ml izopropylowego alkoholu na litr benzyny, podniesie oktanowość i ewentualnie wyrówna kaloryczność.
Odpowiedz