Kierownica i przełączniki cbf

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Kierownica i przełączniki cbf

Postprzez Onimek » Pn lut 21, 2022 8:02 pm

Witam jako że niedawno zakupiłem cbf 500 chciałbym się poradzić a raczej zapytać o kierownicę i przełączniki otóż zauważyłem smarując przełączniki że ograniczniki przełączników są na dole przelacznikow a otwory w kierownicy są od góry powiedzcie mi co jest tu nie ogrinalnie kierownica czy przełączniki?

Dodam że przez to nie mogę dobrze dokręcić przełączników a co za tym idzie przełączniki mogą się poruszać
Onimek
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz sty 13, 2022 4:51 pm
Imię: Aro

Re: Kierownica i przełączniki cbf

Postprzez cerber » Śr lut 23, 2022 8:45 pm

Wrzuć fotki
Avatar użytkownika
cerber
Znawca
 
Posty: 433
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2018 5:18 pm
Imię: Artur
Motocykl: cbf 1000 sc64
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kierownica i przełączniki cbf

Postprzez Onimek » Cz mar 10, 2022 7:32 am

Chciałbym wrzucić fotki ale są za duże i niech a przejść

Aktualnie temat rozwiązałem nawiercajac otwory od dołu i teraz jest ok :)
Onimek
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz sty 13, 2022 4:51 pm
Imię: Aro

Re: Kierownica i przełączniki cbf

Postprzez nocny » Cz mar 10, 2022 7:35 am

A to taki urok tego forum że wstawienie fotki nto droga przez mękę

pozdrawiam
Marcin Jan
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Kierownica i przełączniki cbf

Postprzez raphi » Pt mar 11, 2022 12:13 am

A ja i tak poluzowalem ustawienia do zdjęć jak się tylko dało. Można wrzucać prawie wszystko. I bez większych ograniczeń.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Kierownica i przełączniki cbf

Postprzez Onimek » Pt mar 11, 2022 6:39 am

Max można 1024x768 pikseli a z telefonu mam zdjęcia 3000x4000 pikseli
Onimek
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz sty 13, 2022 4:51 pm
Imię: Aro

Re: Kierownica i przełączniki cbf

Postprzez MarcinMMz » Pt mar 11, 2022 7:48 am

Prosty free edytor zdjęć i po temacie... Pierwszy z brzegu: https://pixlr.com/pl/e/
MarcinMMz
 

Re: Kierownica i przełączniki cbf

Postprzez and.bold » Pn mar 27, 2023 12:26 pm

Witam serdecznie szanowne grono, powitalnię odwiedziłem ;)

Chciałbym zapytać o kierownicę w CBF 600 SA 2006 PC38, mianowicie wracając nabytkiem do domu zauważyłem, że prawa manetka jest ciut bardziej zgięta w stronę baku. Mam pełną świadomosć, że dwóch uzytkowników do tyłu motocykl miał małą przewrotkę w mieście, prawa strona leżała na gmolu, owiewce i kierownicy. Nie chcę się bawić w prostowanie kierownicy, jak już ją zdejmę to wolę założyć nową. "Czarną" szykuję dla ojca żeby sobie popyrkał na emeryturze, jeśli nie będzie jej chciał to będę nią śmigał po mieście i na małych wypadach wokół komina - jako drugie moto w garażu. Obecnie ojciec od dwóch sezonów przypominał sobie jeżdżenie na Virago 250 po niemal 40 latach przerwy od dwóch kółek. Virówka bardzo mu pasuje ale zaczął nią jezdzić z pasażerką-mamą po dziurawych Bieszczadzkich drogach i czasem nawet szutrówkach i martwię się o to żeby sobie na osiołku nie zrobili krzywdy, stąd wpadł pomysł ze zmianąna na większe moto z ABS i zawieszeniem które bez problemu ogarnia jazdę we dwójkę, tak do stadka dołączyła "Czarna", kupiona okazyjnie od kumpla.

Kierownicę myślę wrzucić ciut szerszą i wyższą niż obecna, żeby było bardziej turystycznie, patrząc jednak na oryginalną w CBFce zastanawiam się jaka będzie pasowała przy tak niskich półkach i wysokim baku, oryginalna ma nietypowy kształt i pewnie włożona do innego moto mogłaby pełnić funckję właśnie podwyższonej turystycznej. Przeglądając forum znalazłem przybliżone wymiary oryginalnej kierownicy, czyli 680mm szerokości, 120mm wysokości, odgięcie końcówek do kierowcy względem mocowania 120mm. Patrząc na tabelkę TRW Lucas najbliższą wymiarami jest MCL113 Touring Low, jest szersza po 5cm z każdej strony, wyższa o 1,5cm i bliżej kierowcy o ok 4cm. Mam świadomość konieczności wiercenia otworów pod piny pozycjonujące manetki i dokupienia osobno ciężarków, z tym nie ma problemu. Punktak, wiertło, sza-sza-sza.
Obrazek

Mam jeszcze gdzieś w zapasie komplet riserów +25mm do kierownicy 22mm, także gdyby był konflikt z bakiem to mogę jeszcze trochę podnieść kierę na mocowaniach. Nie chcę przesadzić z wymiarami żeby z cbf nie zrobił się rower holenderski i nie mordować się z za krótkimi linkami i kablami.
Czy ktoś przerabiał już temat zmiany kierownicy w CBFce i mógłby podzielić się spostrzeżeniami? Z góry dzięki za podpowiedzi ;)
and.bold
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): So mar 25, 2023 11:04 pm
Imię: Andrzej Kacper
Motocykl: CBF 600 SA 2006
W siodle: <100 kkm

Re: Kierownica i przełączniki cbf

Postprzez raphi » Wt mar 28, 2023 10:30 am

Szuter, kierownik z pasażerem i ABS bez możliwości wyłączenia to pewne kłopoty w terenie na śliskim.
Wyobrażasz sobie zjazd w dół po śliskim w terenie i ABS który nie pozwala wam się zatrzymać zjeżdżając z Wami na sam dół? Trzeba się ratować kilswitchem, aby to całe ustrojstwo przestało działać i dopiero się zatrzymać :)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Kierownica i przełączniki cbf

Postprzez and.bold » Wt mar 28, 2023 11:55 am

Spokojnie, to nie taki szuter i nie taki styl jazdy o jakim piszesz :) Rodzice jeżdżą wtedy takim tempem, że mógłbyś biec obok motocykla. Co do ABS w terenie, mam w gieesach i jeszcze nigdy nie musiałem go wyłączać, mimo jazdy szutrami czasem nawet po 140-160kmh. Starszym z 2005 jezdziłem TET i rownież nigdy przód mi nie popłynął na ABSie, wiem, że w GS jest pewnie inaczej zestrojony ABS niż w szosówkach, ale szosówkami nie jeżdżę zbyt często poza asfaltem a nawet jeśli to nie tak jak enduro z ponad 20cm skoku zawieszenia i większym przednim kołem ;)
and.bold
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): So mar 25, 2023 11:04 pm
Imię: Andrzej Kacper
Motocykl: CBF 600 SA 2006
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości