CBF600N 2008 PC43

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

CBF600N 2008 PC43

Postprzez Bybelou » Wt lip 12, 2022 7:48 pm

Cześć,
Chciałbym się dowiedzieć, czy jest w Warszawie godny polecenia serwis z rozsądnymi terminami i cenami?
Czy lepiej wykonać taki serwis samodzielnie. Do tej pory olej wymieniałem własnoręcznie, ale teraz szykuje mi się trochę większy zakres i nie wiem, czy ogarnę (głównie ze względu na czas):
- klocki z tyłu (jakie są montowane oryginalnie, w wersji bez abs?)
- płyn hamulcowy (jaki?)
- płyn chłodniczy (jaki?)

Dawno mnie tu nie było - witajcie :)
Avatar użytkownika
Bybelou
Znawca
 
Posty: 475
Dołączył(a): So paź 18, 2014 7:34 pm
Lokalizacja: Siedlce - Warszawa - Łosice
Wiek: 36
Imię: Kamil
Motocykl: S51, M21W2, CBF600n
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600N 2008 PC43

Postprzez MarcinMMz » Śr lip 13, 2022 7:51 am

Nie polecę bo nie korzystałem jeszcze z takich serwisów; w zasadzie wszystko ogarniam samodzielnie.
Wymiana klocków, olejów oraz płynu hamulcowego do ogarnięcia we własnym zakresie o ile masz miejsce, kilka podstawowych narzędzi, itd., itp.

Ale fakt... dobry serwis jest na wagę złota. Osobiście widziałem "jakość" usług jednego z poważanych serwisów w W-wie w sprzęcie którego kiedyś kupiłem i oczy przecierałem podczas remontu zimowego co i jak można spieprzyć koncertowo w motorze.
MarcinMMz
 

Re: CBF600N 2008 PC43

Postprzez Avalon » Śr lip 13, 2022 9:06 am

Bybelou napisał(a):
- klocki z tyłu (jakie są montowane oryginalnie, w wersji bez abs?)
- płyn hamulcowy (jaki?)
- płyn chłodniczy (jaki?)

Dawno mnie tu nie było - witajcie :)


Klocki oryginalne do wersji bez ABS mają nr. katalogowy 43105-MW0-425. Aktualna cena w ASO 239,85 brutto.
Zamienniki to np. TRW nr. MCB634SH lub SBS nr. 657 LS
Płyn hamulcowy np, SL6 firmy ATE.( Motul DOT 4 jest mocno przereklamowany- nasi mechanicy nie chcą na niego patrzeć ).
Płyn chłodzący kup oryginał. 1 Litr kosztuje 43 brutto.
Jak będziesz cos potrzebować, to pisz: grzegorz.jozwiak*małpa*hondaplaza.pl
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: CBF600N 2008 PC43

Postprzez Baran » Cz lip 14, 2022 6:26 pm

Ja bym polecał Przemka Badowskiego SpeedBike na Połczyńskiej, z terminami może być różnie, ceny chyba też niestety podniósł do rynkowych, ale robi dobrą robotę.

Jakbyś chciał sam robić to też wydaje mi się, że nie ma się przesadnie czego bać.
Baran
Użytkownik
 
Posty: 40
Dołączył(a): N kwi 06, 2014 3:45 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Wiek: 28
Imię: Mateusz
Motocykl: GSR600A
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600N 2008 PC43

Postprzez Bybelou » So lip 16, 2022 7:42 am

Oczywiście, że nie boję się sam zrobić, ale ostatnio narzekam na totalny brak czasu (budowa, praca). Jestem zbyt dokładny i mając podstawowe narzędzia takie operacje trwają u mnie niestety dłużej. Chociażby czyszczenie zacisków z osadu płynem i papierem kuchennym xcrazy . Mam tylną tarczę na granicy, ale jedne klocki powinna jeszcze przeżyć.

Polecam Grzegorza - staram się robić zawsze zakupy u niego. Finalnie serwis zrobiłem samodzielnie:
- czyszczenie tylnego zacisku z osadu i wymiana klocków na SBS 657 LS (póki co piszczą niemiłosiernie)
- wymiana płynu hamulcowego i odpowietrzenie w przednim i tylnym układzie na ATE SL6
- wymiana płynu chłodniczego - Hondowski
- wymiana filtra powietrza - hifilo
- wymiana oleju - motul 7100 10W40 i filtr hondowski
- do poprawienia naciąg łańcucha

Całość, uwzględniając czas ściekania płynów kolację i obiadek zajęła mi 6-7 godzin (zacząłem wieczorem, skończyłem po południu).


Pozostały opony - jakie warto założyć, by cieszyć się bezproblemową i bezpieczną jazdą? Obecne latam na michelin pilot road, ale stają się plastikowe, powolutku widać pęknięcia. Jakie teraz wybrać? Myślę o pozostaniu na tych samych kapciach, tylko którą wersję wybrać? Do jazdy szosowo-turystycznej. Czasem szuter, żaden sport.
Avatar użytkownika
Bybelou
Znawca
 
Posty: 475
Dołączył(a): So paź 18, 2014 7:34 pm
Lokalizacja: Siedlce - Warszawa - Łosice
Wiek: 36
Imię: Kamil
Motocykl: S51, M21W2, CBF600n
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600N 2008 PC43

Postprzez MarcinMMz » So lip 16, 2022 1:22 pm

Osobiście zmieniałem oryginalne/fabryczne kapcie na tę samą markę Bridgestone BT023 - naprawdę nie mam powodów do narzekania dlatego polecam gorąco.
MarcinMMz
 


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: rademenesik i 26 gości