Honda CBF600 PC38 wymiana fajki

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Honda CBF600 PC38 wymiana fajki

Postprzez paramount » N maja 21, 2023 11:01 am

Hej,
Przekopałem wyszukiwarkę ale podobnego wątku nie znalazłem.

Posiadam Hondę CBF600SA PC38 2004r. Ostatnio po trasie w sporym deszczu, kolejnego ranka przestał mi palić 3-ci cylinder. Problem zdiagnozowany i padło na spękaną i uszkodzoną fajkę (świece dla spokoju też będę wymieniał).

I tu się zaczynają schody, oryginalnej fajki na rynku wtórnym nie znalazłem więc czeka mnie rzeźba z zamiennikami, w sklepie polecono mi fajkę NGK XD05F + przewód cięty z metra.
Pytanie moje czy ktoś z zebranych tu na forum już przerabiał taki temat? Ewentualnie czy jest coś na co konkretnie zwrócić uwagę?
Zastanawiam się jak zaprawić przewód pod montaż do cewki (oryginalnie są wkręcone) oraz jak ewentualnie dodatkowo uszczelnić fajkę na cylindrze. Na części czekam więc jeszcze tego na oczy nie widziałem.

Chciałbym uniknąć błędów nowicjusza i tymczasowych niepewnych rozwiązań.
paramount
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): So maja 20, 2023 10:08 am
Imię: Kamil
Motocykl: Honda CBF600SA 2004
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF600 PC38 wymiana fajki

Postprzez marwis » Cz maja 25, 2023 9:37 pm

Ja kupowałem komplet używanych przewodów WN z cewkami, przestało przerywać, trzeci sezon działa.
marwis
Użytkownik
 
Posty: 81
Dołączył(a): So gru 08, 2018 4:49 pm
Lokalizacja: pomorskie
Wiek: 40
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600S 04
W siodle: <100 kkm

Re: Honda CBF600 PC38 wymiana fajki

Postprzez zbyhu » Pn maja 29, 2023 7:09 am

Znam temat tylko od strony litrowej CBF i tu spotkałem wiele przypadków, gdzie na nieoryginalnych fajkach motocykl szarpał, przerywał i nie chciał pracować jak należy. Byłbym ostrożny z zamiennikami, bo nie ma gwarancji, że zadziałają.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości