Odpalanie po zimie / Problem

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Odpalanie po zimie / Problem

Postprzez BiolyMOTO » So lut 10, 2024 4:16 pm

Witam
Mam pewne pytanko Honda CBF 600 PC38, dzisiaj pierwsze odpalenie po zimowaniu, stała ponad 4 miesiące, nie przepalałem jej ani razu oraz nie spuściłem paliwa z gaźników, Honda odpala ale pracuje tylko na ssaniu, po wyłączeniu odrazu gaśnie oraz po dodaniu gazu także, 28 września robiłem czyszczenie i synchronizacje gaźników... jakieś pomysły ? czyżby osadził się jakiś syf i zabiło znowu gaźniki ? Dzięki LwG.
Jest to mój pierwszy moto i pierwsze zimowanie, chciałem zacząć drugi sezon i mam psikusa ehhh, dodam że Hania do końca chodziła jak malina zero problemów nic się nie działo
A jak przyjdzie się spotkać z policją
Nie jeżdżę za szybko, ja latam zbyt nisko
Avatar użytkownika
BiolyMOTO
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): N paź 15, 2023 6:51 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Wiek: 33
Imię: Piotr
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: >300 kkm

Re: Odpalanie po zimie / Problem

Postprzez cerber » So lut 10, 2024 7:02 pm

Spuść paliwo z gażników
Avatar użytkownika
cerber
Znawca
 
Posty: 433
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2018 5:18 pm
Imię: Artur
Motocykl: cbf 1000 sc64
W siodle: 100-200 kkm

Re: Odpalanie po zimie / Problem

Postprzez bogd74 » Pt lut 16, 2024 9:24 pm

Jak było wszystko porobione, to odpal i próbuj jechać, za 3-5km powinno być ok(pomęczysz się troszkę) , wypali stare paliwo i będzie ok...oczywiście zatankuj potem świeże paliwo, teraz to już niestety ale 98
Avatar użytkownika
bogd74
Użytkownik
 
Posty: 153
Dołączył(a): Śr sie 21, 2019 7:19 pm
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Imię: Bogusław
Motocykl: HondaCB750 RC38 i 42
W siodle: <100 kkm

Re: Odpalanie po zimie / Problem

Postprzez plam » N lut 18, 2024 6:52 pm

Też myślę, że musisz go przepalić. Na następny sezon zimowania do gaźnikowca polecam Motul Stabilizer. Daj znać jak się sprawa rozwiąże (lub nie).
https://new.motul.com/pl-PL/products/60 ... STABILIZER
plam
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt paź 09, 2015 5:00 pm
Wiek: 44
Imię: Piotr
Motocykl: Honda CRF1000L
W siodle: <100 kkm

Re: Odpalanie po zimie / Problem

Postprzez R610 » N lut 18, 2024 8:36 pm

Ja w moim poprzednim gaźnikowcu zawsze wypalałem paliwo z gaźników przed zimą. Przewód doprowadzający paliwo zaciskałem zaciskiem zrobionym z dwóch blaszek skręconych na śrubki i nigdy nie było problemu.

Pozdrawiam
R610
Użytkownik
 
Posty: 45
Dołączył(a): N mar 03, 2019 5:09 pm
Lokalizacja: śląskie
Motocykl: CBF 1000
W siodle: 100-200 kkm

Re: Odpalanie po zimie / Problem

Postprzez BiolyMOTO » Pn lut 19, 2024 2:19 pm

Dzięki za info, problem już rozwiązany ;)
bogd74 napisał(a):Jak było wszystko porobione, to odpal i próbuj jechać, za 3-5km powinno być ok(pomęczysz się troszkę) , wypali stare paliwo i będzie ok...oczywiście zatankuj potem świeże paliwo, teraz to już niestety ale 98
nie dało się nim wogóle jechać, brak wolnych obrotów, na dotknięcie manetki z gazem odrazu gasł, pracował tylko na ssaniu, kilku krotnie spuszczałem paliwo z gaźników i nic z tego.
Oddałem na serwis i okazało się ze dysze wolnych obrotów były zawalone jakimś białym szlamem, serwis tłumaczył mi ze jest to pozostałość po benzynie i podczas odpalenia zaciągnął syf, czyszczenie na nowo + synchronizacja rozwiązała problem, teraz już wiem że na zimę odcinam paliwo i wszystko z gaźników spuszczam.
Dzięki
A jak przyjdzie się spotkać z policją
Nie jeżdżę za szybko, ja latam zbyt nisko
Avatar użytkownika
BiolyMOTO
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): N paź 15, 2023 6:51 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Wiek: 33
Imię: Piotr
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: >300 kkm

Re: Odpalanie po zimie / Problem

Postprzez bogd74 » Pn lut 19, 2024 6:26 pm

Z tym spuszczaniem to też różne opinie...ostatnio robiłem cbf co właśnie gościu wypala całe paliwo przed zimą, no i teraz się okazało, że trzy zaworki nie trzymały bo były zarośnięte jakimś lakiem, prawdopodobnie resztkami paliwa bo pływaki opadły i zaworki były luźne.. moja rada to zalać na ostatnie tankowanie dobre paliwo i nic nie spuszczać czy wypalać... ja sam nigdy nie mam jakiegoś super problemu z odpaleniem choć max 2miesiące stoi
Avatar użytkownika
bogd74
Użytkownik
 
Posty: 153
Dołączył(a): Śr sie 21, 2019 7:19 pm
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Imię: Bogusław
Motocykl: HondaCB750 RC38 i 42
W siodle: <100 kkm

Re: Odpalanie po zimie / Problem

Postprzez pwaos » Pn lut 19, 2024 6:34 pm

A czy uszczelkom w gaźniku nie szkodzi brak paliwa? To znaczy czy nie kurczą się pod wpływem jego braku. Niedawno ściągałem pompę paliwa ze zbiornika i jej uszczelka była bardzo elastyczna i miękka. Zakładając pompę użyłem nowej uszczelki, która była jakby mniejszą wersją tej starej - twardsza i mniejsza. Jakiś czas później ta nowa uszczelka jakby spuchła podobnie jak stara.

Wysłane z Tapatalka
Avatar użytkownika
pwaos
Użytkownik
 
Posty: 190
Dołączył(a): So lip 04, 2020 8:54 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Paweł
Motocykl: Tracer 9 GT+
W siodle: <100 kkm

Re: Odpalanie po zimie / Problem

Postprzez AndrzejJK » Pn lut 19, 2024 7:17 pm

pwaos napisał(a):A czy uszczelkom w gaźniku nie szkodzi brak paliwa? To znaczy czy nie kurczą się pod wpływem jego braku. Niedawno ściągałem pompę paliwa ze zbiornika i jej uszczelka była bardzo elastyczna i miękka. Zakładając pompę użyłem nowej uszczelki, która była jakby mniejszą wersją tej starej - twardsza i mniejsza. Jakiś czas później ta nowa uszczelka jakby spuchła podobnie jak stara.

Wysłane z Tapatalka


Moje doświadczenia z uszczelkami układu paliwowego wskazują, że etylina spulchnia i powiększa uszczelki, szczególnie starego typu.
Kiedyś miałem kosiarkę spalinową z silnikiem Tecumseh, w której co sezon, albo i częściej, regulowałem układ sterowania prędkości i rozruchu. Czyściłem też dysze i pływak z zaworkiem. Nowe uszczelki komory pływaka zawsze pasowały wymiarami, podczas gdy stare zawsze były za duże po średnicy. Przy drugiej wymianie (wtedy wiedziałem, że stara uszczelka była prawidłowa, a już nie jest) zacząłem szukać informacji na forach hamburgejros. No i się okazało, że zamiast kupować nowe uszczelki komory wystarczyło zalać wrzątkiem starą uszczelkę. Po opłukaniu uszczelka znowu pasowała.
AndrzejJK
Znawca
 
Posty: 424
Dołączył(a): So gru 22, 2018 9:10 am
Lokalizacja: Łaziska Górne
Wiek: 48
Imię: Andrzej
Motocykl: CBF 600 SA, '04
W siodle: <100 kkm

Re: Odpalanie po zimie / Problem

Postprzez BiolyMOTO » Pn lut 19, 2024 7:47 pm

bogd74 napisał(a):Z tym spuszczaniem to też różne opinie...ostatnio robiłem cbf co właśnie gościu wypala całe paliwo przed zimą, no i teraz się okazało, że trzy zaworki nie trzymały bo były zarośnięte jakimś lakiem, prawdopodobnie resztkami paliwa bo pływaki opadły i zaworki były luźne.. moja rada to zalać na ostatnie tankowanie dobre paliwo i nic nie spuszczać czy wypalać... ja sam nigdy nie mam jakiegoś super problemu z odpaleniem choć max 2miesiące stoi

oczywiście że tak ilu użytkowników tyle opinii, mój znajomy np ma zasadę że 2x w miesiącu przepala maszynę, zostawia aż osiągnie swoją temperaturę silnika a jeśli ma możliwość to się przejedzie.
Prawdę mówiąc to sam mam mętlik w głowie co zimą robić ;p
Co do dobrego paliwa to nie wiem co masz na myśli czy o stacje paliw czy gatunek benzyny ale chyba teraz będę lał tylko 98
A jak przyjdzie się spotkać z policją
Nie jeżdżę za szybko, ja latam zbyt nisko
Avatar użytkownika
BiolyMOTO
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): N paź 15, 2023 6:51 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Wiek: 33
Imię: Piotr
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: >300 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 146 gości