Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez maćko » Wt cze 09, 2020 10:06 pm

Ja nabyłem Bell Star i jestem zadowolony ale dopiero po ok. 2000 km jazdy. Moje spostrzeżenia: stabilny (jeżdżę golasem), był ciasny - nawet bardzo, ale jak się ułożył to teraz jest bajka, nie ma blendy, ale kupiłem szybę "dark smoke" i nawet wieczorem nie ma problemu z nią jeździć, jest głośny - i już to ktoś napisał wcześniej, że nie ma cichych kasków - stopery robią robotę i teraz jest miodzio. Szyba ma tylko dwie pozycje zamknięta i otwarta i niedomknięta na zatrzask /(to trzy xcrazy ) ale wentylacja jest tak skuteczna, że w najcieplejsze dni w tym roku jeździłem z zamkniętą wentylacją :) - jak była otwarta to za mocno wiało i czasem robala wciągło do środka kasku :)

Pzdr
Romet Pony (motorynka), MZ ETZ 250, Honda XL 125 Varadero, HONDA CBF 500+, Yamaha MT03 660 ccm
Avatar użytkownika
maćko
Miłośnik
 
Posty: 912
Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 8:21 pm
Lokalizacja: Mosina
Wiek: 49
Motocykl: MT 03

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez klemens » Śr cze 10, 2020 9:17 am

Z wentylacją i głośnością w kasku jest tak, że jak jedno rośnie to drugie maleje i odwrotnie. Dużo jest fajnych kasków a jedną z niedocenianych (i stosunkowo niedrogich) firm jest np. HJC. Na mój łeb jednak najlepszym jak dotąd wyborem jest Shoei. Teraz (kilka lat) mam Hornet ADV. Wreszcie pinlock spełnia swoje zadanie w 100%. Blenda zbędna, bo przystosowany jest do okularów, więc można sobie dowolne słoneczne założyć lub zdjąć, co jest też znacznie praktyczniejsze (i tańsze) od przekładania wizjera.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Nazarejski » Śr cze 10, 2020 10:24 am

klemens napisał(a):Blenda zbędna, bo przystosowany jest do okularów, więc można sobie dowolne słoneczne założyć lub zdjąć, co jest też znacznie praktyczniejsze (i tańsze) od przekładania wizjera.

Jak ktoś jeździ po wertepach jak Ty - to zgoda.
Na normalnej drodze w jakichś dłuższych trasach blenda się sprawdza zajebiście - ja sobie nie wyobrażam jeździć bez. Sporo jest dni z pogodą o bardzo zmiennym natężeniu światła (np. teraz), a jak dołożysz sobie do tego tunele (Włochy, Norwegia), które mogą być dłuższe, krótsze, oświetlone lub nie, a na zewnątrz tak albo siak, to powodzenia z przekładaniem okularów... xdirol (nie mówiąc już o wizjerach)
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez buczekpan » Śr cze 10, 2020 12:19 pm

Nazarejski napisał(a):Na normalnej drodze w jakichś dłuższych trasach blenda się sprawdza zajebiście - ja sobie nie wyobrażam jeździć bez. Sporo jest dni z pogodą o bardzo zmiennym natężeniu światła (np. teraz), a jak dołożysz sobie do tego tunele (Włochy, Norwegia), które mogą być dłuższe, krótsze, oświetlone lub nie, a na zewnątrz tak albo siak, to powodzenia z przekładaniem okularów... xdirol (nie mówiąc już o wizjerach)


Zgadzam się. Kupiłem NXR-a (pod kolor moto xsiteful ) ale niestety w tym modelu nie ma blendy. Kask jest cichy, lekki i z dobrą wentylacją. Zabawa z okularami jest możliwa, ale problematyczna. Są ciemne wizjery, ale to dodatkowe 400-500 pln. W ciemnym wizjerze można jeździć, nawet jak zrobi się na chwilę pochmurno, ale w tunelu to raczej z podniesionym wizjerem.
Mając dwa wizjery, trzeba gdzieś ten drugi wozić, a najlepiej tak, żeby go nie porysować/połamać.

Blenda w kasku jest najlepszym, uniwersalnym rozwiązaniem. Z perspektywy czasu, teraz kupił bym GT AIR 2, ale naczytałem się testów i NXR miał więcej gwiazdek.
Varadero XL125 -> CBF600SA
Avatar użytkownika
buczekpan
Miłośnik
 
Posty: 617
Dołączył(a): Pn lis 27, 2017 9:06 am
Wiek: 43
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez klemens » Śr cze 10, 2020 5:03 pm

No raz na 10 lat człowiek się tu odezwie od razu zjeby zbierze... Idę się zamknąć w sobie... :confused:
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Nazarejski » Śr cze 10, 2020 5:16 pm

Ależ...
Przecież Ty jeździsz po wertepach właśnie, więc Ciebie dotyczy inny ogląd tej sprawy, co też zaznaczyłem wyraźnie.
Zresztą - każdy lubi inaczej...
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez bushmaster » Śr cze 10, 2020 7:13 pm

Poza tym klemens oszukuje... ma okulary fotochromatyczne :P

A blenda - faktycznie, praktyczna rzecz. Brakowało mi w poprzednim kasku, teraz mam i chwalę.
Avatar użytkownika
bushmaster
Maniak
 
Posty: 1115
Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 2:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: CBF 1000 FA '13
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez goramo » Cz cze 11, 2020 5:48 am

bushmaster napisał(a):Poza tym klemens oszukuje... ma okulary fotochromatyczne :P

A blenda - faktycznie, praktyczna rzecz. Brakowało mi w poprzednim kasku, teraz mam i chwalę.



Mnie też brakowało blendy. 8 lat śmigałem w kasku bez tego udogodnienia.
Więc dwa lub trzy lata temu kupiłem kask z blendą - C3pro.
No i.... używam blendy może ze 3, max 4 razy w sezonie :lol:
Jakoś mi za ciemno z tą blendą xcrazy
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez klemens » Cz cze 11, 2020 1:41 pm

bushmaster napisał(a):klemens oszukuje... ma okulary fotochromatyczne

Nno tak, przyznaję ale każdy może takowe zanabyć. Najważniejsze, że by każdy robił to, co lubi.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez PeterS » Cz cze 11, 2020 5:12 pm

W cieplejsze dni można otworzyć szybę w kasku, zasunąc blendę i miło chłodzi nie waląc wiatrem czy kurzem po oczach. Wiem, gdzieś tam w manualu jest napisane, że blenda nie może robić za szybę zewnętrzną. Ale u mnie z powodzeniem robi.
Jest sposób na brak blendy - takie coś https://www.google.pl/search?q=sunax+he ... LtL9XGd1yM

tyle tylko, że wymaga by kask miał nad otworem gębowym szczelinę na szerokość karty kredytowej.
Mam taki wynalazek w jecie - efekt jakby przylozyć dloń do czoła, oczywiście nie zastąpi blendy ale na pewno coś daje
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości