Cichy, wygodny kask turystyczny

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Cichy, wygodny kask turystyczny

Postprzez bulon1 » Pt cze 19, 2020 5:41 am

Jak w temacie - może ktoś trafił na kask spełniający ww. kryteria. Szukam kasku integralnego lub szczękowego, głównie do turystycznej jazdy. Zależy mi aby był względnie cichy i wygodny... budżetu nie mam określonego ale pewnie tak do 1500 zł

Czytam różne testy ale jakoś ciężko coś wywnioskować :) o kasku można coś napisać po przejechaniu kilku tysięcy km ..

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
bulon1
Użytkownik
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz maja 14, 2020 10:30 am
Imię: Remigiusz
W siodle: <100 kkm

Re: Cichy, wygodny kask turystyczny

Postprzez zbyhu » Pt cze 19, 2020 5:52 am

Ktoś na forum mocno polecał Shuberta C3 Pro. No, ale trochę wykracza poza Twój budżet ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Cichy, wygodny kask turystyczny

Postprzez AndrzejJK » Pt cze 19, 2020 6:49 am

Cześć,
C3 Pro wcale nie jest taki cichy, i to nie jest tylko moja odosobniona opinia. W otwartym RJ Shoei jest nawet nieco ciszej w tym samym zakresie prędkości. Spróbuj z zatyczkami.
AndrzejJK
Znawca
 
Posty: 423
Dołączył(a): So gru 22, 2018 9:10 am
Lokalizacja: Łaziska Górne
Wiek: 48
Imię: Andrzej
Motocykl: CBF 600 SA, '04
W siodle: <100 kkm

Re: Cichy, wygodny kask turystyczny

Postprzez bulon1 » Pt cze 19, 2020 7:48 am

Myślałem o zatyczkach ale nie jest to dla mnie wygodne rozwiązanie. Pewnie w dalszą trasę robią dobrą robotę. Swój kask po tym sezonie będę chciał wymienić i dlatego szukam czegoś cichego i wygodnego.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
bulon1
Użytkownik
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz maja 14, 2020 10:30 am
Imię: Remigiusz
W siodle: <100 kkm

Re: Cichy, wygodny kask turystyczny

Postprzez Nazarejski » Pt cze 19, 2020 8:30 am

Zatyczki stanowią dość generalną odmianę, więc gdybyś się z nimi jednak przeprosił (a jest to też szeroki temat - takie, siakie, komuś spasują te, a inszemu inaksze), to radykalnie rozszerza Ci się spektrum wyboru kasków (ceny, designy, producenci) w przedziale do 1.500zł; masz wtedy pierdylion możliwości. Przelatałem ok. 60 tkm w Cabergu Duke`e, który nie jest może bardzo finezyjny, ale z zatyczkami całkiem spoko.
Obecnie od 3 lat ujeżdżam Neoteca -bardzo dobry kask, zupełnie inna bajka jakościowo, ale bez zatyczek na trasę pozamiejską i tak nigdy się nie wypuszczam.
Osobiście nie potrafię sobie wyobrazić kasku, który nie jest głośny, gdy dostaje strumień powietrza o prędkości 100 czy 140 km/h - nie ma cudów. Kwestia indywidualnych upodobań akustycznych, kto ile znosi - ja hałasu akurat nie lubię.

Ad rem - 2 lata temu wszedł Neotec II. Przypuszczam, że gdzieś jeszcze mogą zalegać resztkówki Neoteca I - jeśli spasiłby Ci rozmiar, to powinien być do przytulenia za 1500-1800 zł, jak sądzę.
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Cichy, wygodny kask turystyczny

Postprzez PeterS » So cze 20, 2020 4:55 pm

Porzućcie wszelką nadzieję, którzy na to wsiadacie. Wątpię by na CBF z owiewką w ogóle mogło być cicho bez zatyczek. A i z nimi bywa różnie. Chyba, że masz oryginalną szybę i >190 wzrostu. Jeździłem w kasku Bell M4R, który był wg testów jednym z najcichszych na rynku. Rzeczywiście- ale na CBF1000 się raczej poddał. Szczękowiec z zasady będzie głośniejszy od integrala.
Zamiast szukać św. Graala (straciłem na to już trochę czasu i kasy) zainwestowałbym w dobre zatyczki. Odpuść sobie różne Motosafe`y - usłyszysz karetkę itp. wynalazki, szczycące się, że są "dla motorzystów". Jeśli ma działać to musi ciąć wszelkie częstotliwości jak leci. Karetkę i tak usłyszysz. Najlepiej u mnie działały zatyczki 3m z uciętymi końcówkami (żeby nie odstawały), zwykłe plastelinowe stopery, gąbkowe "czopki", słuchawki dokanałowe z pałąkiem na ucho (dla sportowców) i indywidualnie formowane wkładki + słuchawki bluetooth do kasku.
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: Cichy, wygodny kask turystyczny

Postprzez bulon1 » So cze 20, 2020 5:08 pm

Mam nc700x z akcesoryjną szybą hondy (sporo większa od standardowej) + deflektor. Myślałem o kasku szczękowym ale właśnie przez to, że są głośniejsze raczej poszukam integralnego. Kask będę musiał kupić a skoro tak to wolę raczej z puli tych cichszych. Wiem, że nie ma ideału i zatyczki na trasę to konieczność.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
bulon1
Użytkownik
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz maja 14, 2020 10:30 am
Imię: Remigiusz
W siodle: <100 kkm

Re: Cichy, wygodny kask turystyczny

Postprzez Filwoj » So cze 20, 2020 9:12 pm

Jeżdżę w szczękowcu LS2 Valiant F399, CBF600, oryginalna szyba Hondy + deflektor. Przy jego właściwym ustawieniu i moim miernym wzroście jest na tyle cicho aby trasę nad morze (450 km) zrobić jednym szusem i nie ogłuchnąć. Poza tym kask jest b. wygodny i dość lekki.
Wojtek
Filwoj
Użytkownik
 
Posty: 72
Dołączył(a): Pn lip 17, 2017 9:14 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 70
Imię: Wojtek
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Cichy, wygodny kask turystyczny

Postprzez adriano » N cze 21, 2020 6:45 pm

Witaj,
mam hjc is max II oraz shoei neotec 2
Jak mam byc szczery to neotec jest faktycznie wygodniejszy i troche cichszy ale czy jest warte wydania x 2 lub 3 kasy to nie wiem
Dla mnie najważniesjze była lepsza wentylacja i dlatego kupiłem neotec
Z tego co widzę w twoim budżecie na styk mieści się: HJC RPHA 90 - poczytaj sobie recencje
adriano
Znawca
 
Posty: 302
Dołączył(a): So lip 13, 2019 2:14 pm
Lokalizacja: Łomianki
Wiek: 47
Imię: Adrian
Motocykl: Tiger 850, Forza 125
W siodle: <100 kkm

Re: Cichy, wygodny kask turystyczny

Postprzez bulon1 » N cze 21, 2020 6:47 pm

Od kilku dni czytam recenzje, opinię i testy :) czekam na jakąś fajna promocje i może kupię HJC rpha 70 ... może nie jest idealny lecz powinien spełnić moje wymagania...

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
bulon1
Użytkownik
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz maja 14, 2020 10:30 am
Imię: Remigiusz
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron