Apka navi dla motonity (krętymi prowadź mnie)

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Apka navi dla motonity (krętymi prowadź mnie)

Postprzez Bloodhound » Śr maja 05, 2021 10:16 pm

Dzisiaj chciałbym Wam posmędzić nieco o aplikacji nawigacyjnej dedykowanej dla motocyklistów.
Zwykle unikamy podróżowania szybkimi głównymi szlakami, o ile nie zmusza nas do tego sytuacja - ograniczony czas i odległe destynacje. Tyczenie ciekawych tras, raczej się nie udaje w przypadku typowych systemów, bez żmudnego wymuszania przebiegu marszruty. Są dostępne ciekawe kompleksowe rozwiązania w rodzaju TomTom Rider, lub oparte na aplikacjach mobilnych w rodzaju Calimoto, ale kosztowne, szczególnie z perspektywy sezonowego z nich korzystania.
Trafiłem jakiś czas temu na kolejną aplikację o jakże wdzięcznej na naszego ucha nazwie Kurviger. :biggrin:
W sklepie Google Play jest dostępna w wersji Free i Pro (płatnej jednorazowo 46 zł).
https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.talent.kurviger&hl=pl
Apka jest dedykowana dla motocyklistów, a jak sama nazwa sugeruje, jej algorytmy koncentrują się na planowaniu tras atrakcyjnych z motocyklowego punktu widzenia.
Wersja Free posiada funkcje planowania trasy bez nawigacji, ale z opcją follow. Free wystarcza do przetestowania tras.
Wersja Pro, to już pełnoprawna nawigacja.
Rodzaje tras: najszybsza, szybka-kręta, kręta, ekstra kręta i miks wszystkich wymienionych.
Ponadto można włączyć filtry: unikaj tej samej drogi, unikaj opłat, unikaj promów, unikaj autostrad, omijaj główne, unikaj wąskich, unikaj nieutwardzonych.
Mnie bardzo przypadła do gustu kolejna funkcja - generowanie zapętlonych tras (początek i koniec w tej samej lokalizacji). W tym przypadku możemy ustalić promień odległości oraz wskazać kierunek np. czy trasa ma być generowana w kierunku północnym, czy może południowo-wschodnim. Po kilku kliknięciach, system generuje bardzo ciekawe trasy uwzględniające założone parametry.
Wg mnie, to bardzo fajna sprawa gdy zatrzymujemy się na jakiś czas w nieznanej dobrze lokalizacji i chcielibyśmy eksplorować nieco urokliwe trasy w okolicy. Oczywiście każdą wygenerowaną trasę można dowolnie edytować przesuwając punkty kluczowe lub dodając pośrednie.
Aplikacja pozwala pobrać na telefon mapy offline.
W miniony długi (i rześki) weekend majowy, miałem okazję przetestować wersję Pro w rejonie Kotliny Kłodzkiej. Z racji ograniczeń i zakazu wjazdu do Czech, szczególnie doceniłem możliwość wskazania kierunku w jakim generowana trasa ma się orientować. :thumbsup:
Można importować trasy z Google Maps i pliki gpx. Do dyspozycji jest też wygodny portal w wersji na przeglądarki: https://kurviger.de/en
Reasumując, fajna, nieprzeładowana pierdoletami, robiąca dokładnie to co obiecuje robić aplikacja, w dodatku bez żadnych abonamentów (zmora dzisiejszych czasów) i za bardziej, niż rozsądne pieniądze. Ja, Psiakrwia, polecam. :thumbsup:
If it has pistons or tits, it must be expensive.
Avatar użytkownika
Bloodhound
Miłośnik
 
Posty: 519
Dołączył(a): So wrz 06, 2014 9:39 am
Lokalizacja: SZY
Wiek: 54
Imię: Jacek
Motocykl: NC/KTM
W siodle: 100-200 kkm

Re: Apka navi dla motonity (krętymi prowadź mnie)

Postprzez Nazarejski » Cz maja 06, 2021 4:51 am

Dobra wrzutka, hombre - faktycznie ciekawie się zapowiada (niestety nie ma na jabłko, ale są gorsze rzeczy w życiu) (i w rzyci).
Potestujemy!
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Apka navi dla motonity (krętymi prowadź mnie)

Postprzez Tiarus » Cz maja 06, 2021 7:41 am

Fajna, też sprawdzę co to to.

Dodam też, że zanim się wybuli 46 zyla, można sobie zobaczyć jak wygląda to mityczne pro z navi.

"You can test the Pro version, see our documentation here: https://docs.kurviger.de/app/faq/try_the_app. For further questions, feel free to use our forum - forum.kurviger.de"
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Apka navi dla motonity (krętymi prowadź mnie)

Postprzez Marcpro » Cz maja 06, 2021 7:44 am

Wygląda nieźle.

A wie ktoś może jak ten Kurviger ma sie do Calimoto?
Lepszy, gorszy, bez zmian??
Marcpro
Użytkownik
 
Posty: 121
Dołączył(a): Wt cze 16, 2020 10:37 am
Lokalizacja: Żelazowa Wola
Motocykl: CBF600S (PC38)
W siodle: <100 kkm

Re: Apka navi dla motonity (krętymi prowadź mnie)

Postprzez raphi » Pt maja 14, 2021 3:24 pm

Kupiłem, na razie potestowałem po najbliższej okolicy. Drogi wytycza fajne, ale ma jeden podstawowy problem - samo nawigowanie. Nie to, że jest jakoś bardzo źle, nie, ale jednak przyzwyczaiłem się do Google Maps i już wiem, że będzie ciężko się przestawić. Poza tym nie ma najważniejszej funkcji Google Maps - aktualnego ruchu ulicznego i wytyczania dróg alternatywnych.

Poza tym nie jest tak wygodne budowanie trasy z punktami przejściowymi. Czasami ciężko zmusić go do poukładania punktów tak jak ja chcę. Brakuje mu tutaj inteligencji Google Maps. Czyli IDEALNIE byłoby wytyczać tym drogę i eksportować ją do Google Maps celem dalszego nawigowania.

No i ta szwabska nazwa...
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Apka navi dla motonity (krętymi prowadź mnie)

Postprzez piotrole » Pn maja 17, 2021 1:05 pm

Ja co prawda jeszcze nie kupiłem i nie testowałem apki jako nawigacji ale próbowałem już wytyczania tras i ich eksportu do google maps. Całkiem nieźle to wychodzi. Jako, że do google maps jestem bardzo przywiązany to taka opcja wydaje się niezła. Przy okazji - może macie patent na bolączkę google maps. Jeśli wytyczę trasę z punktami pośrednimi to przy przejechaniu przez punkt pośredni, trzeba go "zatwierdzić" żeby google prowadziło dalej. Jest może jakaś opcja żeby działo się to automatycznie?
piotrole
Użytkownik
 
Posty: 150
Dołączył(a): Wt lis 29, 2011 12:09 pm
Lokalizacja: Warszawa (Choszczówka)
Wiek: 50
Motocykl: F850GS
W siodle: <100 kkm

Re: Apka navi dla motonity (krętymi prowadź mnie)

Postprzez raphi » Pn maja 17, 2021 1:17 pm

I powiedz jeszcze, że znalazłeś metodę jak wyeksportować z kurvixa mapy do google maps tak aby dało się normalnie jechać i nawigować po tej trasie?

Bo ja wprawdzie umiem wyeksportować, ale tylko aby sobie w mapach Google oglądać. Nie nawiguje.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Apka navi dla motonity (krętymi prowadź mnie)

Postprzez adriano » Pn maja 17, 2021 8:46 pm

Ja uzywam calimoto premium bo mnie przekonalo do super zarzadzania trasa przez www plus pare dodatkow extra
Wersja free wytycza darmowy obszar chyba w promieniu 100km a wiec sporo jak na wyjazdy wokol komina
Google maps tylko w puszce uzywam, wedlug mnie na moto sie nie nadaje na jazde w trasy
Probowalem wytyczyc cos dluzszego i ch.... mnie strzelil
adriano
Znawca
 
Posty: 302
Dołączył(a): So lip 13, 2019 2:14 pm
Lokalizacja: Łomianki
Wiek: 47
Imię: Adrian
Motocykl: Tiger 850, Forza 125
W siodle: <100 kkm

Re: Apka navi dla motonity (krętymi prowadź mnie)

Postprzez piotrole » Wt maja 18, 2021 9:05 am

raphi napisał(a):I powiedz jeszcze, że znalazłeś metodę jak wyeksportować z kurvixa mapy do google maps tak aby dało się normalnie jechać i nawigować po tej trasie?

Bo ja wprawdzie umiem wyeksportować, ale tylko aby sobie w mapach Google oglądać. Nie nawiguje.


Sorry, pokręciłem. przygotowałem trasę za pomoca kurvixa, zapisałem jako gpx, ale do nawigacji użyłem aplikacji BMW a nie google maps. Faktycznie nie znajduję możliwości nawigacji według zapisanej trasy :wallbash:
piotrole
Użytkownik
 
Posty: 150
Dołączył(a): Wt lis 29, 2011 12:09 pm
Lokalizacja: Warszawa (Choszczówka)
Wiek: 50
Motocykl: F850GS
W siodle: <100 kkm

Re: Apka navi dla motonity (krętymi prowadź mnie)

Postprzez Bloodhound » Śr lip 07, 2021 8:36 am

https://play.google.com/store/apps/deta ... m.riserapp

Znalazłem też coś takiego - Riser.
Główny akcent jest tu położony na elementy społecznościowe, ale posiada moduł nawigacji, rejestruje trasy. Można tworzyć grupy znajomych, umawiać się na wypady, publikować ciekawe trasy.
Testuję. Wygląda dość ciekawie nawet w okrojonej wersji free. Zdecydowanie ciekawsza może być przy większej liczbie użytkowników.


Tapatalknięte
If it has pistons or tits, it must be expensive.
Avatar użytkownika
Bloodhound
Miłośnik
 
Posty: 519
Dołączył(a): So wrz 06, 2014 9:39 am
Lokalizacja: SZY
Wiek: 54
Imię: Jacek
Motocykl: NC/KTM
W siodle: 100-200 kkm

Następna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości