Kurtka Seca Arrakis II

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Kurtka Seca Arrakis II

Postprzez PiterW » Śr maja 11, 2022 4:50 pm

Pod koniec roku kupiłem kurtkę Seca Arrakis 2 Bardzo promowana przez Motobande na YouTube Poprzednio miałem RST Adventure 2 przez 7 lat I nakręcone w niej ok 70tys km Po ok 5 latach wyrwała się napa na samym dole Naprawiłem za 4zł od ręki

Dla porównania nowiuśka kurtka SECA pruje się już po jednym wyjeździe 200km I drugim 400km Popruły się nici przy rzepie na kołnierzu I rzep odłazi Gdybym wyjechał w niej na kilka dni to jeździłbym z fajtajacą patką pod
szyją
Zadzwoniłem do Seca I w trakcie rozmowy pani od reklamacji powiedziała że mam ja wysłać do nich a ona ma 2 tygodnie na naprawę No rzesz kużwa o niczym innym nie marzyłem Po półrocznym czekaniu żeby w końcu pojezdzić mam se zrobić przerwę albo zapi.... ać w kożuchu albo kupić kolejną kurtke
Kwintesencją rozmowy z panią było to co powiedziała że miała prawo się popruć bo szyją to ludzie Ja myślę że nie miała prawa się popruć po tak krótkim użytkowaniu Być może ta pani wie to czego ja nie wiem A raczej na pewno wie jakich używają nici do szycia skoro twierdzi za ma prawo pruć się tak szybko Mam teraz wybór albo skorzystać z gwarancji I uziemić się albo zaradzić coś we własnym zakresie
Suma sumarum mam już opinie wyrobioną na temat jakości marki Seca Po za tym mam obawy co dalej z tak szybko prującą się resztą szwów
Nie polecam
Java 350; CZ350; Honda Pan European ST1100; Honda Pan European ST1300; Honda NC750XD DCT (3,1l/100)
PiterW
Użytkownik
 
Posty: 161
Dołączył(a): Cz lis 14, 2019 10:00 am
Lokalizacja: Włocławek
Imię: Piotr
Motocykl: NC750XD DCT
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kurtka Seca Arrakis II

Postprzez gmer » So maja 14, 2022 8:03 pm

Mam pas nerkowy seca. 4 lata. Jest ok. Chyba mają problem z qa.
-
Na napady hatakumby dobre jest pacaneum.
Avatar użytkownika
gmer
Znawca
 
Posty: 459
Dołączył(a): Pn sty 23, 2017 11:49 am
Lokalizacja: Grodzisk / Wawa
Wiek: 51
Imię: Marek
Motocykl: Honda NC 750s 2014
W siodle: <100 kkm

Re: Kurtka Seca Arrakis II

Postprzez Nazarejski » So maja 14, 2022 9:01 pm

PiterW napisał(a):Pod koniec roku kupiłem kurtkę Seca Arrakis 2 Bardzo promowana przez Motobande na YouTube Poprzednio miałem RST Adventure 2 przez 7 lat I nakręcone w niej ok 70tys km Po ok 5 latach wyrwała się napa na samym dole Naprawiłem za 4zł od ręki

Dla porównania nowiuśka kurtka SECA pruje się już po jednym wyjeździe 200km I drugim 400km Popruły się nici przy rzepie na kołnierzu I rzep odłazi Gdybym wyjechał w niej na kilka dni to jeździłbym z fajtajacą patką pod
szyją
Zadzwoniłem do Seca I w trakcie rozmowy pani od reklamacji powiedziała że mam ja wysłać do nich a ona ma 2 tygodnie na naprawę No rzesz kużwa o niczym innym nie marzyłem Po półrocznym czekaniu żeby w końcu pojezdzić mam se zrobić przerwę albo zapi.... ać w kożuchu albo kupić kolejną kurtke
Kwintesencją rozmowy z panią było to co powiedziała że miała prawo się popruć bo szyją to ludzie Ja myślę że nie miała prawa się popruć po tak krótkim użytkowaniu Być może ta pani wie to czego ja nie wiem A raczej na pewno wie jakich używają nici do szycia skoro twierdzi za ma prawo pruć się tak szybko Mam teraz wybór albo skorzystać z gwarancji I uziemić się albo zaradzić coś we własnym zakresie
Suma sumarum mam już opinie wyrobioną na temat jakości marki Seca Po za tym mam obawy co dalej z tak szybko prującą się resztą szwów
Nie polecam

Wisi mi marka Seca, natomiast co do zasady - po to masz gwarancję czy rękojmię, żeby z nich korzystać, a że to chwilę trwa, to chyba normalne. Wyciągaj sobie wnioski, dziel się z ludźmi doświadczeniami- wolny rynek, ale po co się tak spinać?
Używam od zawsze (mojego zawsze) odzieży Modeki a rękawic Helda. I jedno i drugie zdarzyło mi się naprawiać na gwarancji, ale żeby z tego powodu się pluć, to by mi było szkoda. Głównie siebie...
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Kurtka Seca Arrakis II

Postprzez MarcinMMz » N maja 15, 2022 10:40 am

Mi marka Seca nie wisi; jeżdżę już kolejny sezon w komplecie tekstylnym tej firmy i sprawuje się wszystko bez zarzutu; jak za takie pieniążki to spoko. Na bardziej "wyjściowe" wyjazdy mam inne ciuchy ale Seca u mnie daje radę.
MarcinMMz
 

Re: Kurtka Seca Arrakis II

Postprzez PiterW » Wt maja 17, 2022 2:29 am

wcale się nie pluję bo rozmawiałem z Seca tylko raz i przedstawiłem swoją opinię, tak jak i tutaj. Wiem, że mam gwarancję i mogę z niej skorzystać. Ciekawe czy kolega jak by mu przyszło znależć się w podobnej sytuacji reagowałby tak lajtowo i odsyłał łaszki na każde przeszycie. Szkoda czasu i pieniędzy. Zdarzyło się ok. Tylko skoro pani twierdzi, że ma prawo to już nie ok. Ale jeśli wie że nici są jakieś słabe to trza jej przyznać rację. Nie sądzę, że każdy element przyszywają innym rodzajem nici, więc wniosek prosty. Ma prawo się pruć to się pruje.
Kiedyś kupiłem spodnie Rebelhorna. Zgłosiłem na reklamacje i od razu dostałem nowe, chociaż w reklamowanych objechałem Norwegię. Chyba uważali, że nie miały prawa popsuć się tak szybko. Nikt mi nic nie tłumaczył
Ostatnio edytowano Wt maja 17, 2022 2:33 am przez PiterW, łącznie edytowano 1 raz
Java 350; CZ350; Honda Pan European ST1100; Honda Pan European ST1300; Honda NC750XD DCT (3,1l/100)
PiterW
Użytkownik
 
Posty: 161
Dołączył(a): Cz lis 14, 2019 10:00 am
Lokalizacja: Włocławek
Imię: Piotr
Motocykl: NC750XD DCT
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kurtka Seca Arrakis II

Postprzez PiterW » Wt maja 17, 2022 2:31 am

MarcinMMz napisał(a):Mi marka Seca nie wisi; jeżdżę już kolejny sezon w komplecie tekstylnym tej firmy i sprawuje się wszystko bez zarzutu; jak za takie pieniążki to spoko. Na bardziej "wyjściowe" wyjazdy mam inne ciuchy ale Seca u mnie daje radę.


Często bywa tak, że na początek firmy(nie tylko branża motocyklowa) jadą z najwyższą jakością i mniej patrzą na koszty. Po czasie zaczyna się kombinowanie jakby tu coś przyoszczędzić. I zaczynają się cuda
Java 350; CZ350; Honda Pan European ST1100; Honda Pan European ST1300; Honda NC750XD DCT (3,1l/100)
PiterW
Użytkownik
 
Posty: 161
Dołączył(a): Cz lis 14, 2019 10:00 am
Lokalizacja: Włocławek
Imię: Piotr
Motocykl: NC750XD DCT
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kurtka Seca Arrakis II

Postprzez Nazarejski » Wt maja 17, 2022 5:45 am

PiterzeW, byłoby miło, gdyby wszyscy postępowali jak w Twoim przypadku Rebelhorn, ale jest to nierealne. Jest to wszystko uregulowane – moim zdaniem, dla konsumenta nie najgorzej - i tyle.

Mimo młodego wieku mógłbym podać Ci sporo przykładów, gdy coś mi się zepsuło wtedy, kiedy nie powinno. Podam Ci jeden: kupiłem kiedyś specjalnie na wyjazd do Norwegii membranę do spodni Modeki. Jak już zszedłem do garażu, żeby ruszać, postanowiłem ją wpiąć, bo zbierało się na deszcz. Okazało się – właśnie w takim momencie – że ma feler, bo zamek jest odwrotnie wszyty i nie da się wpiąć, membrana nie do użytku. Zrobio mi się smutno, ale co zrobisz...

Jak jedziesz na lotnisko, zepsuje Ci się nowy samochód i się przez to spóźnisz na lot, to producent samochodu nie wynajmie Ci prywatnego jeta ani nawet nie zapłaci za przebukowanie biletu, tylko ograniczy się do naprawy samochodu – oczywiście w określonym czasie. Asta e... Szkoda nerwów!
:cheers:
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Kurtka Seca Arrakis II

Postprzez MarcinMMz » Wt maja 17, 2022 7:14 am

Moim zdaniem nie ma co bić piany; trzeba było iść od ręki przyszyć rzep za "4 złote" u pani co robi poprawki krawieckie i nie rozpaczać tylko zakładać kurtałkę i w drogę. A tak... Co z tego że masz rację?
Cała awantura wygląda jakby Ci rekaw urwało a nie rzepik; trudno stało się ale primo to w sumie nic wielkiego a secundo w końcu to nie produkt z górnej półki tylko raczej niszowa produkcja więc jaki pieniądz taki... no właśnie.
Osobiście nie mam powodów do narzekań do tej marki; za bardzo przyzwoite pieniążki w 100% spełnia swoje zadanie.
MarcinMMz
 

Re: Kurtka Seca Arrakis II

Postprzez Tiarus » Wt maja 17, 2022 7:24 am

Moim kocim zdaniem, trzeba było zgłosić niezgodność z umową.
Jeśli masz tylko rozmowę telefoniczną i tyle - pisz pismo.
Obowiązkowo powołuj się na niezgodność z umową, bo tylko wtedy to Ty decydujesz, czy będzie wymiana, zwrot czy naprawa. I żadna pani z infolinii tego nie zmieni.
Przysługuje Ci to z mocy prawa. Zatem zgłoś niezgodność, zażądaj albo natychmiastowej wymiany (wtedy korzystasz aż Ci dadzą nowe), albo oddajesz i nabywasz produkt innego producenta.
Niezgodność polega na tym, że jakość produktu sprzedawanego jako kurtka motocyklowa nie spełnia odpowiednich norm - ja bym podniosła to, że skoro szwy lecą przy szyi w krótkim czasie i bez "obciążeń" to jak ta kurtka będzie chroniła w razie "W"?! - W końcu to jedno z zadań odzieży motocyklowej nie?
Masz w tym momencie w trąbce jaka jest jakość, czy ktoś się zgadza itp. Co więcej, jeśli Ci nie odpiszą przez 14 dni - masz uznane i muszą zrobić co chcesz. A jak się nie podoba, to jest dalsza droga, mianowicie Rzecznik Praw Konsumenta (Na stronach internetowych poszczególnych powiatów i miast znajdują się dane kontaktowe do biur rzeczników konsumenta. Można je również odnaleźć na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta).

Zacznijmy od pokazania czym jest reklamacja i co odróżnia ją od gwarancji. Reklamacja to uprawnienie konsumenta wobec sprzedawcy, które przysługuje mu z tytułu niezgodności towaru z umową. Nie można go z góry wyłączyć ani ograniczyć w drodze umowy z kupującym, zanim nabywca nie zawiadomi sprzedawcy o niezgodności towaru z umową. Odpowiedzialność sprzedawcy z tego tytułu jest obowiązkowa i wynika z Ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (Dz. U. z 2002 r. nr 141, poz. 1176 z późn. zm.). Ustawa nakłada na sprzedawcę obowiązek uwzględnienia żądania kupującego doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy produkt.

Jednakże, jeżeli:

naprawa lub wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów albo
sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu w odpowiednim czasie lub
naprawa lub wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności,

wówczas konsument ma prawo domagać się stosownego obniżenia ceny albo może odstąpić od umowy. Odstąpienie od umowy jest możliwe wyłącznie, gdy niezgodność towaru z umową ma charakter istotny i np. uniemożliwia korzystanie z niego zgodnie z przeznaczeniem.

W przypadku, kiedy sprzedawca, który otrzymał od kupującego powyższe żądanie nie ustosunkował się do niego w terminie 14 dni, uważa się, że uznał je za uzasadnione i zrealizuje żądanie konsumenta.
Konsument ma 2 lata na zgłoszenie niezgodności towaru z umową od chwili jego nabycia. Przy czym, jeżeli stwierdzi niezgodność towaru z umową przed upływem 6 miesięcy od momenty jego nabycia, wówczas to sprzedawca musi udowodnić konsumentowi, że towar był zgodny z umową w chwili jego wydania.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Kurtka Seca Arrakis II

Postprzez PiterW » Cz maja 19, 2022 8:21 pm

Tiarus napisał(a):Moim kocim zdaniem, trzeba było zgłosić niezgodność z umową.
Jeśli masz tylko rozmowę telefoniczną i tyle - pisz pismo.
Obowiązkowo powołuj się na niezgodność z umową, bo tylko wtedy to Ty decydujesz, czy będzie wymiana, zwrot czy naprawa. I żadna pani z infolinii tego nie zmieni.
Przysługuje Ci to z mocy prawa. Zatem zgłoś niezgodność, zażądaj albo natychmiastowej wymiany (wtedy korzystasz aż Ci dadzą nowe), albo oddajesz i nabywasz produkt innego producenta.
Niezgodność polega na tym, że jakość produktu sprzedawanego jako kurtka motocyklowa nie spełnia odpowiednich norm - ja bym podniosła to, że skoro szwy lecą przy szyi w krótkim czasie i bez "obciążeń" to jak ta kurtka będzie chroniła w razie "W"?! - W końcu to jedno z zadań odzieży motocyklowej nie?
Masz w tym momencie w trąbce jaka jest jakość, czy ktoś się zgadza itp. Co więcej, jeśli Ci nie odpiszą przez 14 dni - masz uznane i muszą zrobić co chcesz. A jak się nie podoba, to jest dalsza droga, mianowicie Rzecznik Praw Konsumenta (Na stronach internetowych poszczególnych powiatów i miast znajdują się dane kontaktowe do biur rzeczników konsumenta. Można je również odnaleźć na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta).

Zacznijmy od pokazania czym jest reklamacja i co odróżnia ją od gwarancji. Reklamacja to uprawnienie konsumenta wobec sprzedawcy, które przysługuje mu z tytułu niezgodności towaru z umową. Nie można go z góry wyłączyć ani ograniczyć w drodze umowy z kupującym, zanim nabywca nie zawiadomi sprzedawcy o niezgodności towaru z umową. Odpowiedzialność sprzedawcy z tego tytułu jest obowiązkowa i wynika z Ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (Dz. U. z 2002 r. nr 141, poz. 1176 z późn. zm.). Ustawa nakłada na sprzedawcę obowiązek uwzględnienia żądania kupującego doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy produkt.

Jednakże, jeżeli:

naprawa lub wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów albo
sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu w odpowiednim czasie lub
naprawa lub wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności,

wówczas konsument ma prawo domagać się stosownego obniżenia ceny albo może odstąpić od umowy. Odstąpienie od umowy jest możliwe wyłącznie, gdy niezgodność towaru z umową ma charakter istotny i np. uniemożliwia korzystanie z niego zgodnie z przeznaczeniem.

W przypadku, kiedy sprzedawca, który otrzymał od kupującego powyższe żądanie nie ustosunkował się do niego w terminie 14 dni, uważa się, że uznał je za uzasadnione i zrealizuje żądanie konsumenta.
Konsument ma 2 lata na zgłoszenie niezgodności towaru z umową od chwili jego nabycia. Przy czym, jeżeli stwierdzi niezgodność towaru z umową przed upływem 6 miesięcy od momenty jego nabycia, wówczas to sprzedawca musi udowodnić konsumentowi, że towar był zgodny z umową w chwili jego wydania.


Mądrego zawsze miło posłuchać. Temat rzeka. Z tymi sądami to też trzeba ostrożnie. Producenci wiedzą, że sądy maja gdzieś konsumenta i dlatego producenci wielokrotnie odrzucają żądania rękojmi czy gwarancji. Mam przykład na sobie. Z Diechmannem. Buty po miesiącu zwyczajnie się rozleciały. RPK nic nie zdziałał, bo nie ma narzędzi. Sprawa do sądu i 5 lat procesu. Jakieś ekspertyzy specjalisty obuwnika, szewców ogrom pism, bo jak machina ruszy to się dzieje jak w amerykańskim filmie. Buty w kartonie 5 lat przeleżały, a jedyną karą dla Diechmanna było to, że ma zwrócić mi kwotę zakupu z przed pięciu lat. Żadnych odsetek karnych.
Wiedzieli co robią i zwykła olewka.
Generalnie bubel zszyłem i zobaczymy co dalej z produktem
Java 350; CZ350; Honda Pan European ST1100; Honda Pan European ST1300; Honda NC750XD DCT (3,1l/100)
PiterW
Użytkownik
 
Posty: 161
Dołączył(a): Cz lis 14, 2019 10:00 am
Lokalizacja: Włocławek
Imię: Piotr
Motocykl: NC750XD DCT
W siodle: 100-200 kkm

Następna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości