[OPINIA] Mototent, Motonamiot, Motomonster

Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

[OPINIA] Mototent, Motonamiot, Motomonster

Postprzez Tiarus » Pt kwi 27, 2018 7:27 am

Ponieważ kolega zapytał o mototent, pomyślałam że napiszę opinię wszem i wobec - może przyda się więcej niż jednej osobie.

Swój motonamiot kupiłam w lipcu 2012. Użytkowany był tylko w okresie wiosna-jesień przez raptem 3 sezony (miał 2 lata przerwy).
Konserwowany był środkami do dachów kabrio (Sonax Impregnat do dachow cabrio) ale nie przeszkadzało mu to wyblaknąć po roku, a następnie zacząć drzeć się jak tylko się da - nie ma szans załatania dziur, ew. klejenie wielkimi płachtami materiału, ale to nie ma sensu.
Z kolei sam stelaż wymagał co jakiś czas korekt ze względu na pokrzywienie przez... wiatr (sorry, taki mamy klimat).
Czyli, aktualnie mototent jest w rozsypce..
Poszukiwania firmy która uszyłaby samo pokrycie zakończyły się zderzeniem ze ścianą - koszty dorównują (o ile nie przewyższają) cenę kolejnego. Zatem nie wiem czy mi się chce.

Może jeszcze Raphi napisze dwa słowa - też miał taki nabytek i chyba większe szczęście do niego ;)
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: [OPINIA] Mototent, Motonamiot, Motomonster

Postprzez -patrick- » Pt kwi 27, 2018 8:56 am

może warto zainteresować się taki rozwiązaniem.
http://moto-box.pl/info/
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Mototent, Motonamiot, Motomonster

Postprzez Tiarus » Pt kwi 27, 2018 9:20 am

ToiToiki na moto już szukałam, problemem pozostaje gdzie ją ustawić.
Na miejscu parkingowym o ile mi wiadomo muszę mieć zgodę wspólnoty (o zgodzie współmałżonka nie wspomnę) :wallbash:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: [OPINIA] Mototent, Motonamiot, Motomonster

Postprzez absens » Pt kwi 27, 2018 11:50 am

@Tiarus, dzięki za wpis. Ostudziłaś mój zapał do kupna tego ustrojstwa...

@patrick, ile coś takiego kosztuje?
absens
Użytkownik
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt sie 31, 2012 1:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Imię: Zbyszek
Motocykl: CBF 600 SA '04

Re: [OPINIA] Mototent, Motonamiot, Motomonster

Postprzez Monte Christo » Pt kwi 27, 2018 12:07 pm

-patrick- napisał(a):może warto zainteresować się taki rozwiązaniem.
http://moto-box.pl/info/

To jest fajne, ale może się okazać, że sąsiedztwo będzie mniej przychylne aby to coś stało na parkingu publicznym - wszak jest to coś na zasadzie zabudowy. Jedno miejsce parkingowe zabiera jak nic. Gdybym był sąsiadem skurwysynem, to mototent na mnie specjalnego wrażenia by nie zrobił, ale taki box już tak :smile:
Motocykl stawiam załóżmy w garażu podziemnym przy ścianie, ale jakbym coś takiego przy ścianie pierdolnął, to raczej długo by to się nie utrzymało i tak samo przy parkanie na parkingu publicznym sądzę. Ktoś kto ma zamiar coś takiego postawić, powinien to uzgodnić z zarzadcą - taka jest moja opinia. :smile:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Mototent, Motonamiot, Motomonster

Postprzez -patrick- » Pt kwi 27, 2018 12:19 pm

Monte Christo napisał(a):
-patrick- napisał(a):może warto zainteresować się taki rozwiązaniem.
http://moto-box.pl/info/

To jest fajne, ale może się okazać, że sąsiedztwo będzie mniej przychylne aby to coś stało na parkingu publicznym - wszak jest to coś na zasadzie zabudowy. Jedno miejsce parkingowe zabiera jak nic. Gdybym był sąsiadem skurwysynem, to mototent na mnie specjalnego wrażenia by nie zrobił, ale taki box już tak :smile:
Motocykl stawiam załóżmy w garażu podziemnym przy ścianie, ale jakbym coś takiego przy ścianie pierdolnął, to raczej długo by to się nie utrzymało i tak samo przy parkanie na parkingu publicznym sądzę. Ktoś kto ma zamiar coś takiego postawić, powinien to uzgodnić z zarzadcą - taka jest moja opinia. :smile:

Parking publiczny to inna sprawa. Temat moim zdaniem bardziej dla ludzi z ogrodami/swoimi miejscami postojowymi.
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Mototent, Motonamiot, Motomonster

Postprzez absens » Pt kwi 27, 2018 3:11 pm

Zadzwoniłem do Moto-Boxu. Obecnie produkują dwie wersje, z roletą i drzwiami. Cena... 5590 zł brutto :crybaby:
absens
Użytkownik
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt sie 31, 2012 1:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Imię: Zbyszek
Motocykl: CBF 600 SA '04

Re: [OPINIA] Mototent, Motonamiot, Motomonster

Postprzez raphi » Pt kwi 27, 2018 7:12 pm

No to wróżę im wielki rynkowy sukces!
...jak można za kawałek budki skroić taką cenę??

@Tiarus
Więcej o moim mototencie tutaj
A tutaj sprzedałem za 250 zł
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: [OPINIA] Mototent, Motonamiot, Motomonster

Postprzez absens » Pt kwi 27, 2018 9:06 pm

@raphi, z tego, co wyczytałem, to swój namiot użytkowałeś jakieś 1,5-2 sezony. Miał jakieś oznaki zużycia po takim czasie? Te motonamioty robią od 2010 r., a w internetach opinii jak na lekarstwo.
Nie uśmiecha mi się władować 7 stów w coś, co się tak szybko rozpada, jak pisze @Tiarus, ale z drugiej strony moto miałoby dobre warunki.
absens
Użytkownik
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt sie 31, 2012 1:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Imię: Zbyszek
Motocykl: CBF 600 SA '04

Re: [OPINIA] Mototent, Motonamiot, Motomonster

Postprzez raphi » So kwi 28, 2018 8:11 pm

absens napisał(a):@raphi, z tego, co wyczytałem, to swój namiot użytkowałeś jakieś 1,5-2 sezony. Miał jakieś oznaki zużycia po takim czasie? Te motonamioty robią od 2010 r., a w internetach opinii jak na lekarstwo.
Nie uśmiecha mi się władować 7 stów w coś, co się tak szybko rozpada, jak pisze @Tiarus, ale z drugiej strony moto miałoby dobre warunki.
U mnie materiał wyblakł, ale z tego co wiem służył jeszcze nowemu właścicielowi. Zadnych przetarć, dziur czy osłabienia materiału nie zauważyłem. Złamała się rurka, ale to chyba była próba otwarcia namiotu metodą brutforce - bez zdjęcia blokad. Ja byłem z namiotu bardzo zadowolony. Wstawiałem do niego mokre moto po trasie - to prawie tak jak w normalnym garażu. Motocykl wysychał, nawet jak padało.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Następna strona

Powrót do Dla motocykla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości