UFO poszukiwane! Czyli kupię Hondę Civic VIII gen.

Tu wrzucamy oferty zakupu

UFO poszukiwane! Czyli kupię Hondę Civic VIII gen.

Postprzez Andzia » N lis 15, 2020 2:17 pm

Hejka. Od prawie roku szukam sobie nowego auta. Planowałam budżet do 15tys. i autko w stylu Skody Fabii czyli ekonomiczne jeździdełko. Jednak co Honda to Honda więc rozważałam także Jazza. I tak trochę od niechcenia, dla porównania obejrzałam UFO. No i uznałam, że to jest to. Niestety egzemplarze w moim budżecie pozostawiały nieco do życzenia, chociaż myślę że można by i w tej kasiorce coś upolować.
Jednak autko tak mnie urzekło, że postanowiłam podnieść budżet i szukać dalej. Jeśli ktoś z Was miałby namiary na ciekawą i pewną ofertę to dajcie znać. Chętnie też przyjmę wszelkie wskazówki dotyczące tego auta.
Silnik tylko benzynka no chyba że z gazem. Z początku rozważałam 1.4 lecz po namowach kolegi skłaniam się w stronę 1.8...
Roczniki oczywiście pierwsze z produkcji ze względu na budżet 15-19 tys.
Aha. Zapomniałabym o najważniejszym dla każdej kobiety! Kolor! :tongue: Każdy byle nie czerwony :tongue:
Avatar użytkownika
Andzia
Znawca
 
Posty: 316
Dołączył(a): Wt cze 25, 2013 4:05 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 35
Imię: Ania
Motocykl: CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: UFO poszukiwane! Czyli kupię Hondę Civic VIII gen.

Postprzez Hangman » N lis 15, 2020 3:30 pm

ażdy byle nie czerwony :tongue:


To odwrotnie niz moja kobita, ta tylko czerwony... xcray
Hangman
Znawca
 
Posty: 343
Dołączył(a): So mar 30, 2019 4:09 pm
Imię: Wiciu
Motocykl: Honda PC800 Pacific
W siodle: 100-200 kkm

Re: UFO poszukiwane! Czyli kupię Hondę Civic VIII gen.

Postprzez Gitner » Pn lis 16, 2020 7:36 am

Uno sprzedane? :eek:
Gitner
Miłośnik
 
Posty: 508
Dołączył(a): Śr lip 11, 2018 8:40 am
Lokalizacja: Warszawa / Płock
Wiek: 46
Imię: Przemek
Motocykl: NC700X '12
W siodle: <100 kkm

Re: UFO poszukiwane! Czyli kupię Hondę Civic VIII gen.

Postprzez adriano » Pt lis 20, 2020 9:26 pm

Andzia. Wybor bardzo dobry
Moja kobita miala jazza 1.4 i to bylo super autko ale zmienilismy jak sie nadarzyla okazaj ana pewne ufo 1.8 z malym przebiegiem
Mamy je juz chyba z 7-8 lat i czasami sam lubie pojezdzic bo silnik daje duzo frajdy
Cos mi sie zdaje ze jak bedziemy zmieniac to na elektryka lub hybryde plugin z racji jej malych przebiegow

Ps trzymaj sie modelu 1.8 lub rozwaz jazz 1.4 bo maly ale wariat. Uwazaj lubi rdzewiec gdzieniegdzie
adriano
Znawca
 
Posty: 302
Dołączył(a): So lip 13, 2019 2:14 pm
Lokalizacja: Łomianki
Wiek: 47
Imię: Adrian
Motocykl: Tiger 850, Forza 125
W siodle: <100 kkm

Re: UFO poszukiwane! Czyli kupię Hondę Civic VIII gen.

Postprzez Avalon » Cz lis 26, 2020 1:09 pm

Miałem Jazza 1,4 z 2012. Oddałem do w ubiegłym roku tacie, bo jego Civic 1999 z powodu korozji już przeglądu nie przeszedł, a naprawiać nie było warto

Jazz - z wyglądu jaki jest każdy widzi, i to sprawa gustu. Ale wewnątrz to mistrzostwo w zagospodarowaniu miejsca i w wygodzie podróżowania.
W wersji 1,4 100KM jeździ bardzo sprawnie, pali rozsądne ilości benzyny i jest... głośny... zwłaszcza powyżej 120/h
Jazz od 2012 nie koroduje już tak jak wcześniejsze wersje, i nie ma problemów z łożyskami skrzyni biegów, co zdarza się w starszych modelach. (również w UFO) Starsze silniki małego Jazza mają 8 świec zapłonowych :eek: (po dwie na cylinder i wymiana jest pracochłonna a świece drogie)
Jazz jest samochodem w zasadzie "bezobsługowym"
U nas pojawiają się jedynie na standardowe przeglądy. Nie ma żadnych typowych awarii w tym modelu.
Jazza mogę szczerze polecić.

Civic Ufo 2006-2011 jaki jest, każdy widzi. Może się podobać, chociaż dla mnie jest przekombinowany (w środku)
Lubi korodować, miewa problemy z zawieszeniem (tuleje wahaczy przód i tył, poduszki górne i osłony amortyzatorów, ) i głośną praca skrzyni biegów (łożyska) często wyrabiają się tulejki w prowadnicach fotela. Lubią się popsuć zamki w drzwiach, i podnośniki el. szyb. Lubią tez odpadać listwy plastikowe na nadkolach, tym bardziej że spinki są drogie, a wiele z tych modeli jest po przejściach i naprawianych byle czym "na sztukę"
Silnik 1,8 jest niezniszczalny. i kilkaset tysięcy przebiegu nie stanowi problemu.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: UFO poszukiwane! Czyli kupię Hondę Civic VIII gen.

Postprzez zbyhu » Cz lis 26, 2020 1:35 pm

Czyli typowa Honda.
Rdzewieje, koła odpadną, a silnik będzie chodził dalej ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: UFO poszukiwane! Czyli kupię Hondę Civic VIII gen.

Postprzez rupert » Cz lis 26, 2020 7:08 pm

No i typowa Honda... głośna :bag:
Mam już 2go Accorda i strasznie hałasuje w trasie. Kiedyś koleżka wygłuszył Accorda VI i naprawdę zrobiło się cicho. Mnie aż tak nie przeszkadza, a ściąganie całej tapicerki i faszerowanie wszystkiego drogimi matami nie przekonuje do ruchów :biggrin:
Tak, czy siak, w VW B5 VR6 '98r. przy 180 jest ciszej niż w moim Accordzie VIII (2010r.) przy 140km/h xmega_shk
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: UFO poszukiwane! Czyli kupię Hondę Civic VIII gen.

Postprzez -patrick- » Pt lis 27, 2020 9:44 am

a ja z Jazzem mam tak złe wspomnienia, że szkoda słów. kupiliśmy kiedyś dla siostry.
i tak:
wymiana wspomagania - siadło, tam jest elektryczne
wymiana łożysk w skrzyni - huczały, przypadłość skrzyń Hondy z tamtego okresu
radio padło
klima padła


auto oglądane 2x przed zakupem, w całości oryginalne, malowany był zderzak i prawy błotnik, przeszło ścieżkę zdrowia na stacji przed zakupem, no do niczego nie szło się doczepić.
co chwilę coś się sypało w tym gokarcie...jak sprzedaliśmy, to otwierałem szampana :D pewnie taki egzemplarz się trafił kiepski bo opinie faktycznie ma bardzo dobre.
plusem jest też pakowność, składana tylna kanapa to było mistrzostwo. ładowność minivana.
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: UFO poszukiwane! Czyli kupię Hondę Civic VIII gen.

Postprzez rupert » Pt lis 27, 2020 3:40 pm

-patrick- napisał(a):auto oglądane 2x przed zakupem

Może pechowy model (gdzie składali Jazzy?), może wyjątkowy poprzedni kierowca :msn-wink:

Od 11 lat użytkuję Accordy (produkcja w Japonii) i jeżeli chodzi o mechanikę to tip top. xdrinks
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: UFO poszukiwane! Czyli kupię Hondę Civic VIII gen.

Postprzez 123 » Pt lis 27, 2020 4:46 pm

po 3 hondach, do ich samochodów już raczej szybko nie wrócę. Korozja i jeszcze raz korozja. Do tego w każdej zawsze coś nie działało, a to przyciski szyb elektrycznych, a to wysuwana antena, a to wysprzęglik kilka razy, centralny zamek (2x awaria), hamulec ręczny (katastrofa), przepustnica w civicu i w accordzie (nierówna praca silnika), maglownica z luzami w accordzie (nie da się tego naprawić) no i klimatyzacja potrafiła odmówić pracy mimo serwisowania. No i w zawieszeniu przynajmniej raz w roku coś było do wymiany. Może dlatego, że moje już stare były :-)
Plus to wysoko kręcący silnik.
123
Użytkownik
 
Posty: 169
Dołączył(a): Śr lip 10, 2013 6:49 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: GSXS

Następna strona

Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości