Switch to full style
Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.
Odpowiedz

CBF 1000 - proszę o opinie

So gru 12, 2020 4:25 pm

Cześć,
Chciałbym zasięgnąć opinii forumowych kolegów na temat tego egzemplarza jeśli jesteście w stanie coś na jego temat po zdjęciach powiedzieć.

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-cbf ... DuBP5.html

Jestem całkowicie zielony więc za każdą opinię i zwrócenie uwagi na coś będę wdzięczny.

Re: CBF 1000 - proszę o opinie

So gru 12, 2020 5:34 pm

Co to za szyba?

Re: CBF 1000 - proszę o opinie

So gru 12, 2020 5:53 pm

Nie wiem, ale wygląda całkiem przyzwoicie.

Re: CBF 1000 - proszę o opinie

N gru 13, 2020 8:33 am

Miałam taką przy cbf600 - fajnie wygląda, ale jak nie spasujesz ze wzrostem to takie turbulencje wbijają na kask że odechciewa się jazdy, po godzinie to już męczarnia :wacko: . ...ewentualnie można jeszcze się poskładać jak na sporcie - wtedy fakt - jest cicho

Re: CBF 1000 - proszę o opinie

N gru 13, 2020 10:00 pm

Oczywiście do dalszej weryfikacji ale specjalnie sprawdziłem na moich zdjęcia mojej byłej Cbf i przy 60000 km wydaje się że był mniejszy rant na tarczach (a w zasadzie prawie go nie widać na fotce). W tej z ogłoszenia wydaje się duży ale wiadomo może kwestia samego zdjęcia.
Nie widzę też śladów wytartych setów o butów u mnie pojawiły się przy ok. 30.000 km oczywiście to też dużo zależy od kierownika i butów ale generalnie w Cbf się sety wycierają.
Bardzo podobną szybę albo taką samą założyłem testowo i było zdecydowanie gorzej niż zestaw oryginał + deflektor. Szyba była polskiego producenta chyba loster.

Ps. Na lagach ma wybite numery można poszukać na innych częściach czy są zgodne o czy w ogóle są.
Czy przypadkiem nie jest takie oznaczenie popularne we Francji? Jeśli moto jest z Francji zapytaj o drugi oryginalny kluczyk. Jeśli brakuje to olej ofertę.

Pozdrawiam
Marcin Jan

Re: CBF 1000 - proszę o opinie

N gru 13, 2020 11:49 pm

Cześć, z moich spostrzeżeń to widzę nieoryginalne śruby na pompie sprzęgała a oryginalne na pompie hamulcowej ale brak malowań znaczy znaków na wielu śrubach, takich żółtych oznaczeń kropek. Nie znaczy to że moto miało przygodę ale jak na ten rocznik to dziwne. Jeśli jesteś zainteresowany to bez oględzin mechanika kub kogoś kto się zna nie kupuj. Min nie brakuje. :excl:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: CBF 1000 - proszę o opinie

Pn gru 14, 2020 7:02 am

Te śruby są zmienione bo jest tam dołożony sterownik grzanych manetek. Ta sama sytuacja jest u mnie. Pewnie te śrubki są troszkę dłuższe żeby skompensować grubość blachy mocującej sterownik.

Re: CBF 1000 - proszę o opinie

Pn gru 14, 2020 7:11 am

Dziękuję bardzo za garść informacji - wszystkie są dla mnie przydatne.

Odnośnie kluczyków to ponoć ma dwa klucze - wtedy raczej nie jest z ubezpieczalni z Francji.
Ciekawa uwaga odnośnie tych żółtych kropek na śrubach - faktycznie w mojej 600 takie są.
Pytanie czy tu przy czarnym silniku też takie ciapki robili?

Re: CBF 1000 - proszę o opinie

Pn gru 14, 2020 11:01 am

Tak, robili. Z tym że ta farba z czasem schodzi albo blaknie.

Pozdrawiam
Marcin Jan

Re: CBF 1000 - proszę o opinie

Pn gru 14, 2020 3:58 pm

A powiedzcie mi jeszcze proszę dlaczego między siedzeniem a bakiem jest taka jama?
Czy to ma związek z regulacją kanapy przód tył?
Odpowiedz