Ocena CBF600 przed oględzinami

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Re: Ocena CBF600 przed oględzinami

Postprzez h3llord » Pt kwi 16, 2021 12:17 pm

raphi napisał(a):Kiedyś, kiedy jeszcze sprowadzałem z Niemiec motocykle do sprzedaży to przygotowałem sobie taką checklistę. Może się komuś przyda.


Dodałbym sprawdzenie blokady kierownicy, obejrzenie tłumika/tłumików pod kątem zagięć/uszkodzeń, sprawdzenie dat plastików(czy są z tego samego roku mniej więcej), sprawdzenie czy nie widać specjalnie korozji, sprawdzenie klocków hamulcowych, jak jest możliwość - osłuchać prace silnika, zobaczyć jak pracuje skrzynia biegów, sprzęgło, wszelkie linki. Nie są to rzeczy, które mogą odradzić kupno motocykla, ale uświadomią potencjalnego przyszłego nabywcę o potencjalnych naprawach i kosztach.
h3llord
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pn paź 26, 2020 7:15 pm
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Szymon
Motocykl: CBF1000A `08 SC58
W siodle: <100 kkm

Re: Ocena CBF600 przed oględzinami

Postprzez raphi » Pt kwi 16, 2021 12:21 pm

h3llord napisał(a):
raphi napisał(a):Kiedyś, kiedy jeszcze sprowadzałem z Niemiec motocykle do sprzedaży to przygotowałem sobie taką checklistę. Może się komuś przyda.


Dodałbym sprawdzenie blokady kierownicy, obejrzenie tłumika/tłumików pod kątem zagięć/uszkodzeń, sprawdzenie dat plastików(czy są z tego samego roku mniej więcej), sprawdzenie czy nie widać specjalnie korozji, sprawdzenie klocków hamulcowych, jak jest możliwość - osłuchać prace silnika, zobaczyć jak pracuje skrzynia biegów, sprzęgło, wszelkie linki. Nie są to rzeczy, które mogą odradzić kupno motocykla, ale uświadomią potencjalnego przyszłego nabywcę o potencjalnych naprawach i kosztach.

Chyba nie czytałeś opisów. :pokey: Ale ok :msn-wink:
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Ocena CBF600 przed oględzinami

Postprzez bronasek » Pt kwi 16, 2021 12:32 pm

Może i masz rację i pojedzie maszyna będzie umyta czysta. Bardzo podobały mi się naklejki były gdzie miały być, ale ale jak nasz kolega pisał jest parę minusów i na pewno nie ma mowy o 11 czy nawe 10 tys. Jeżeli syn robił zdięcia w jakimś tam czasie to ok moto brudne nie pucowane ....negocjuj sprawdz ceny plastików zadzwoń ile kosztuje malowanie i tyle używane nie znaczy złom jest książka sewisowa? kto robił on ? ja robię i mam zdięcia książkę ....
bronasek
Użytkownik
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pt maja 03, 2019 2:37 pm
Wiek: 38
Imię: Dariusz
Motocykl: CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Ocena CBF600 przed oględzinami

Postprzez raphi » Pt kwi 16, 2021 1:02 pm

bronasek napisał(a):Może i masz rację i pojedzie maszyna będzie umyta czysta. Bardzo podobały mi się naklejki były gdzie miały być, ale ale jak nasz kolega pisał jest parę minusów i na pewno nie ma mowy o 11 czy nawe 10 tys. Jeżeli syn robił zdięcia w jakimś tam czasie to ok moto brudne nie pucowane ....negocjuj sprawdz ceny plastików zadzwoń ile kosztuje malowanie i tyle używane nie znaczy złom jest książka sewisowa? kto robił on ? ja robię i mam zdięcia książkę ....

A napisz teraz do nas po polsku plis :lol:
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Ocena CBF600 przed oględzinami

Postprzez h3llord » Pt kwi 16, 2021 1:20 pm

raphi napisał(a):
h3llord napisał(a):
raphi napisał(a):Kiedyś, kiedy jeszcze sprowadzałem z Niemiec motocykle do sprzedaży to przygotowałem sobie taką checklistę. Może się komuś przyda.


Dodałbym sprawdzenie blokady kierownicy, obejrzenie tłumika/tłumików pod kątem zagięć/uszkodzeń, sprawdzenie dat plastików(czy są z tego samego roku mniej więcej), sprawdzenie czy nie widać specjalnie korozji, sprawdzenie klocków hamulcowych, jak jest możliwość - osłuchać prace silnika, zobaczyć jak pracuje skrzynia biegów, sprzęgło, wszelkie linki. Nie są to rzeczy, które mogą odradzić kupno motocykla, ale uświadomią potencjalnego przyszłego nabywcę o potencjalnych naprawach i kosztach.

Chyba nie czytałeś opisów. :pokey: Ale ok :msn-wink:


Czytałem, ale nie redagowałem swojego wpisu, bo to też z mojej listy ;) Najlepiej jak ktoś sam sobie uzupełni taką listę, to wtedy wyeliminuje duplikaty. Poza tym, tak jak tutaj było napisane już, motocykla nie ma co skreślać od razu. Tylko trzeba być świadomym ew kosztów napraw. Wiadomo że w serwisie będzie drożej, a samemu taniej, ale to indywidualna ocena i podejście do tematu.

Uwaga taka, przez pandemię i inflację, ceny sprzętu poszły w górę. Rok temu podobne maszyny/ w lepszym stanie było można kupić taniej. Teraz po prostu trzeba więcej przemyśleć przed kupnem ;)
h3llord
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pn paź 26, 2020 7:15 pm
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Szymon
Motocykl: CBF1000A `08 SC58
W siodle: <100 kkm

Re: Ocena CBF600 przed oględzinami

Postprzez Wielebny » Cz kwi 22, 2021 9:46 pm

Znalazłem chwilę to napiszę bo ostatnio zalatany jestem. Najkrócej to tak: byłem zobaczyłem i odpuściłem. Krzywa kierownica, plastiki latają, poobijana, pourywana wstyd i żal patrzeć jak ludzie nie dbają. Pięknie dziękuje Wam za pomoc. LWG Szukamy dalej choć już nie koniecznie CBF.
Marzenia się spełniają
Avatar użytkownika
Wielebny
Znawca
 
Posty: 267
Dołączył(a): So lut 27, 2016 11:19 pm
Lokalizacja: EZD
Wiek: 53
Motocykl: CBF 1000 SC64 2014
W siodle: >300 kkm

Re: Ocena CBF600 przed oględzinami

Postprzez Nazarejski » Pt kwi 23, 2021 4:08 am

Nie wiem, jaki tam masz budżet - tu masz dwie przyjemne sztuki:
http://www.moto-top.pl/motocykle/honda- ... 50,15.html
http://www.moto-top.pl/motocykle/honda- ... 49,16.html
Kasują odpowiednio - ta stajnia ma bardzo dobre notowania tu lokalnie, w okolicach Wieliczki...
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Ocena CBF600 przed oględzinami

Postprzez raphi » Pt kwi 23, 2021 7:09 am

Owszem, sprzęty mają zacne. Przygotowane do jazdy, z dobrymi oponami, napędem, olejami i wszystko co trzeba było zrobić. I stąd takie ceny, np. CBF600S po lifcie z 2008 za... 19200.
http://www.moto-top.pl/motocykle/honda- ... ,1749.html

Ale warto u nich brać.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Ocena CBF600 przed oględzinami

Postprzez sq8nga » Pt kwi 23, 2021 7:49 am

Wielebny napisał(a):Znalazłem chwilę to napiszę bo ostatnio zalatany jestem. Najkrócej to tak: byłem zobaczyłem i odpuściłem. Krzywa kierownica, plastiki latają, poobijana, pourywana wstyd i żal patrzeć jak ludzie nie dbają. Pięknie dziękuje Wam za pomoc. LWG Szukamy dalej choć już nie koniecznie CBF.

Niestety zdjęcia nie potrafią pokazać wszystkiego, a tym bardziej łatwiej coś ukryć. Powodzenia w dalszym szukaniu.

raphi napisał(a):Owszem, sprzęty mają zacne. Przygotowane do jazdy, z nowymi oponami, napędem, olejami i wszystko co trzeba było zrobić. I stąd takie ceny, np. CBF600S po lifcie z 2008 za... 19200.
http://www.moto-top.pl/motocykle/honda- ... ,1749.html

Ale warto u nich brać.

Przejrzałem ich oferty i ceny sporo powyżej rynkowych. Za taką cenę CBF-ki to oczekiwałbym idealnej sztuki, dosłownie idealnej, a tak nie jest, crashpady mają znaki używania, prawy set zarysowany, tłumik też, na żywo zawsze więcej się znajdzie... Oczywiście jestem za tym aby zapłacić więcej i mieć dobry motocykl, ale 19k za CBF600 to już naprawdę dużo.
Avatar użytkownika
sq8nga
Użytkownik
 
Posty: 74
Dołączył(a): Pt mar 17, 2017 2:18 pm
Imię: Konrad
Motocykl: XJ750 Seca
W siodle: <100 kkm

Re: Ocena CBF600 przed oględzinami

Postprzez raphi » Pt kwi 23, 2021 7:53 am

Owszem.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości