nie ma to jak wspaniałe BMW ;)

Dział poświęcony motocyklom innych marek.

Re: nie ma to jak wspaniałe BMW ;)

Postprzez klemens » Cz cze 12, 2014 10:21 am

Monte Christo napisał(a):Za te kalibracje koles zaplacil 4 tys czy mialo to byc 400 zl? Jebnal sie o jedno zero nie? Czy.... nie? :scared:

1. W trybie awaryjnym jakoś tam się do cywilizacji dojedzie a bez altka już nie.
2. Ile jest takich awarii, powiedzmy, na 10000 sprzedanych sprzętów a ile awarii alternatora (5000, 7000 ?). Naprawa niby z gwarancją ale bez gwarancji, że będzie lepiej.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: nie ma to jak wspaniałe BMW ;)

Postprzez Monte Christo » Cz cze 12, 2014 11:12 am

Nie wiem ile jest pracy z ponowną kalibracją manety, podejrzewam że sprowadza się to do podpięcia pod komputer, uruchomienia silnika i ustawienia właściwych położeń manetki wg wskazań wyświetlacza komputera.
Ale kasowanie za tę czynność 4k zł jest jakąś niedorzecznością lekko mówiąc. Pomysl Klemens, gdyby Twój KTM był takim BMW pewnie byłbyś już lekko 8k zł do tyłu.
W ogóle w pale mi się nie mieści jak można skonstruować pojazd, (przecież z założenia on kiedyś zostanie położony) którego lekkie położenie spowoduje tak ogromne koszty serwisowe, związane z wrażliwością/delikatnością najebanej elektroniki :wallbash:
Tak myślę, że wolałbym kupić motocykl ze świadomością, że altek mi padnie (jeśli w ogóle padnie) i zapłacę za niego 700 zł niż kupić motocykl ze świadomością, że zwykłe pierdnięcie w manetkę będzie mnie kosztowało blisko 6x tyle :wacko:
Większość posiadaczy BMW zapewne ma hajs (słowa gościa "to już nie chodzi o kasę" - czy coś w tym stylu rzekł), żeby z dnia na dzien wyłożyć 4k zł i zapłacić, ale ja bym zawału dostał na wieść, że muszę tyle za to wydać.
Jak widać BMW nie dla wszystkich jest, możesz na to cacko uzbierać, ale nie dasz rady finansowo z serwisem. :smile:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: nie ma to jak wspaniałe BMW ;)

Postprzez klemens » Cz cze 12, 2014 2:05 pm

Wszystko to prawdą jest. Kto chce niech kupuje bmw, nikt nikogo nie zmusza. Nawiasem mówiąc mój dzik też ma ten ride-by-wire.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: nie ma to jak wspaniałe BMW ;)

Postprzez adbok » Cz cze 12, 2014 9:31 pm

A czy ktoś słyszał o usterkach w małych GSach ? (F800, F700). Chyba tylko duże motocykle BMW mają "takie" problemy ?
Avatar użytkownika
adbok
Miłośnik
 
Posty: 632
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 4:42 pm
Lokalizacja: Kraków / Drzewica
Wiek: 35
Imię: Adam
Motocykl: była CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: nie ma to jak wspaniałe BMW ;)

Postprzez klemens » Pt cze 13, 2014 7:33 am

Słyszałem ogólne stwierdzenia, że są awaryjne (F800) ale szczegółów ani moto nie znam, więc się nie wypowiadam.
Zarówno BMW jak i KTM (na przykład) mają dużo własnych rozwiązań konstrukcyjnych i opinie na temat ich awaryjności są różne.
Właściciele, wiadomo, są zakochani w swoich maszynach i złego słowa powiedzieć nie dadzą. Są na forach wpisy typu: chociaż się psuje i chodzi jak sieczkarnia to i tak go kocham. Cóż... miłość bywa ślepa. Dopiero od BYŁYCH właścicieli można się co nieco dowiedzieć.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: nie ma to jak wspaniałe BMW ;)

Postprzez tajland » Pt cze 13, 2014 9:29 am

adbok napisał(a):A czy ktoś słyszał o usterkach w małych GSach ? (F800, F700). Chyba tylko duże motocykle BMW mają "takie" problemy ?

F800GS : wadliwe mocowanie tylnego amortyzatora,które jeśli go nie wzmocnisz,a jeździsz w terenie może pogiąć ramę,obręcze kół z gównolitu,tuleje kół z amelinium,gdzie wyrabiają się rowki przez które dostaje się woda i wiadomo co robi z łożyskiem. To tyle co pamiętam. Większość tych niedoróbek niedrogo można naprawić (szkoda tylko,że musimy poprawiać inżynierów BMW),poza wymianą obręczy kół,które są dość kosztowne.
tajland
 

Re: nie ma to jak wspaniałe BMW ;)

Postprzez goramo » Pt cze 13, 2014 9:34 am

No i wycieki spod głowicy w silnikach 800cm3
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: nie ma to jak wspaniałe BMW ;)

Postprzez tajland » Pt cze 13, 2014 9:45 am

goramo napisał(a):No i wycieki spod głowicy w silnikach 800cm3

To już szczegół o którym nie warto wspominać :msn-wink: .
tajland
 

Re: nie ma to jak wspaniałe BMW ;)

Postprzez Arti » N cze 15, 2014 4:53 pm

Teraz dopiero zobaczyłem temat. Wiecie, że tzw "awarie" dotyczą 1% sprzedanych egzemplarzy?
Poza tym chyba dobrze, że producent poczuwa się do wymiany elementów i przywołuje właścicieli.
Co do pisma z którego jest cytat to pozwolę sobie coś przeszczepić:

"...Dotyczy 1420 egzemplarzy i "Powodem jest „nierównomierne wykończenie poszczególnych elementów”.
Wymienia element za dolara i po klopocie.
A tak naprawdę chodzi o to co jest poniżej opisane :).
"Problemy z cieknącą skrzynią biegów zgłaszało wielu użytkowników motocykli BMW. Dotyczyły one też różnych roczników i różnych modeli. O jednym z takich przypadków pisaliśmy w naszym redakcyjnym teście modelu R1200ST."
Z tym egzemplarzem nie mógł się "pan redaktor" dogadać z serwisem i stąd ta krucjata :haha .
Z tego co kojarzę to sprzęt był po gwarancji i nie naprawiono mu go za darmo jak sobie życzył"

Szczerze mówiąc prowadzą serwis o podróżach a cały tydzień informują o awariach BMW (TYLKO). :>
Arti

Who dares, wins.

hmm..
Arti
Fanatyk
 
Posty: 2011
Dołączył(a): So wrz 04, 2010 1:00 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 54
Imię: Ten Arti
Motocykl: czerwona GejSza
W siodle: <100 kkm

Re: nie ma to jak wspaniałe BMW ;)

Postprzez rupert » Pn cze 16, 2014 6:01 am

A co z rzetelnoscia danych przytoczonego w materiale moto? ;)
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne marki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron