Zbiór wątków instruktażowych pomagających wykonać samodzielnie czynności serwisowe.
Zablokowany

Re: grzane manetki

Wt mar 27, 2012 3:56 am

dzieki za info bede szukal :clap:

Re: grzane manetki

Wt mar 27, 2012 7:10 am

widurek napisał(a):w prawym tylnym boczku jest fabryczna kostka do podłączenia alarmu /manetek.

W 600 2004 w lewym :msn-wink:

Re: grzane manetki

Wt mar 27, 2012 7:29 am

Hym, ciekawe. Ze schematu instalacji elektrycznej CBF wynika, że gniazdo wyposażenia opcjonalnego omija stacyjkę, co jest logiczne, bo przecież nie można odcinać zasilania np. alarmu wyjmując kluczyk ze stacyjki.
Nie jest to przypadkiem gniazdo diagnostyczne?

Re: grzane manetki

Wt mar 27, 2012 7:55 am

Ja tam wolę w oryginalną instalację nie ingerować. Dlatego zrobiłem osobną, z bezpiecznikiami i przekaźnikami na wszystkie akcesoria. Mam pewność, że przy zwarciu, awarii pojadę dalej.

Re: grzane manetki

Wt mar 27, 2012 7:59 am

No wiem, ale faktycznie jak masz kostkę, na której "po stacyjce" pokazuje się prund, to nic prostszego, jak zrobić wpinkę na konektorach właśnie do zasilania przekaźnika. I cała reszta już na osobnych kablach, podpiętych do aku.
Wtedy to dopiero jest zerowa ingerencja w instalację.

Re: grzane manetki

Wt mar 27, 2012 8:06 am

Ano tak.
Ciekawe co tam jeszcze kosteczka w sobie kryje? Czasami można ciekawe informacje wyczytać. Szczególnie w waszych wtryskach :thumbsup:

Re: grzane manetki

Wt mar 27, 2012 9:16 am

w tej kostce są: pozycje, stop, kierunki, + stały , + po stacyjce, nie pamiętam czy masa też jest - ale to nie problem :) Zapomniałem dodać że wisi sobie luzem i do niej nic nie jest podłączone (w standardzie) w białej osłonce,
jak ktoś chce fotkę to wyślę na priv

Re: grzane manetki

Cz mar 29, 2012 7:18 am

Widurek - może wrzuć zdjęcia tej kostki na forum - pewnie wielu osobom się przyda :thumbsup:
Co do przekaźnika, to kupiłem 20A (zdaje się przekaźnik światel od Dużego Fiaciora). Czy coś się niedobrego może stać gdy założę taki zamiast 10A, o którym była mowa? Czy w ogóle coś się stanie? :)
No i pytanie nr 2 -jak to podłączyć? :blush: Sprzedawca w sklepie motoryzacyjnym nie umial mi na to pytanie odpowiedzieć :eek: Przy mojej niskiej kulturze technicznej wnoszę tylko, że "30" do sterownika - tj. świateł.
Ile tu da się podpiąć odbiorników?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: grzane manetki

Cz mar 29, 2012 7:32 am

schemat z kostki
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: grzane manetki

Cz mar 29, 2012 7:55 am

85 i 86 - prąd sterujący. Tzn. do 85 podłączasz + z motocykla pojawiający się "za stacyjką", po jej włączeniu (np. z podświetlenia rejestracji) a z 86 wyprowadzasz przewód do masy.

A 30 i 87 to obwód nowego wyposażenia. Tniesz kabel + z np. grzanych manetek i dwa końce podpinasz na 30 i 87. Najlepiej do 30 dać kabel od akumulatora, a do 87 ten co idzie do grzanych manetek. Wtedy masz jakby drugi pin 87 wolny na inne urządzenie, np. gniazdo zapalniczki.

Pzdr
Zablokowany