Rolgaz - gwałtowny skok

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Rolgaz - gwałtowny skok

Postprzez Kola78 » Cz cze 09, 2022 9:28 am

Witam wszystkich,
Mam pytanie dotyczące pracy rolgazu. Nie wiem czy mogę to uznać za wadę, uszkodzenie czy może ten typ tak ma. Mój rolgaz ma prawidłowy luz (5mm), obraca się bez zacięć i szarpnięć. Jednak muszę bardzo delikatnie zacząć go kręcić, aby motor nie skoczył gwałtownie do przodu. Tak jakby pierwsze 5mm od kompensacji luzu dawały duży przyrost obrotów. Potem zwiększanie obrotów silnika jest płynne i liniowe. Wolne obroty są ok - nie są za wysokie.
Czy w swoich NC też tak macie?
Kola78
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt paź 19, 2021 9:47 pm
Imię: Maciek
Motocykl: Honda nc700 integra
W siodle: <100 kkm

Re: Rolgaz - gwałtowny skok

Postprzez Dworzi » Pt cze 10, 2022 5:08 am

Jak dla mnie 5mm luzu na rollgazie to bardzo dużo. Ja sobie wyregulowałem na 0 i jest super, luz mnie wkurzał.
Malaguti F10 -> MBK X-Limit 50 -> Aprilia SX 125 -> Hornet 600 2005 -> CBF1000FA
Avatar użytkownika
Dworzi
Znawca
 
Posty: 313
Dołączył(a): Pn kwi 03, 2017 6:46 pm
Lokalizacja: Rymanów
Wiek: 29
Imię: Kuba
Motocykl: CBF1000FA SC64
W siodle: <100 kkm

Re: Rolgaz - gwałtowny skok

Postprzez MarcinMMz » Pt cze 10, 2022 7:21 am

Luz 5mm?... Kto Ci to ustawiał? :-)
Ustaw sobie z maksymalnie małym luzem jak się da i będzie dopiero wtedy miał czucie w ręku. Ta operacja naprawdę nie jest zbyt skomplikowana.
MarcinMMz
 

Re: Rolgaz - gwałtowny skok

Postprzez bushmaster » Pt cze 10, 2022 7:29 am

Dla CBF 600 serwisówka podaje prawidłowe wartości luzu w przedziale 2-6mm, więc z tym "kto Ci to ustawiał" to bym się nie rozpędzał :msn-wink:

Ja mam ok. 5mm, przesadnych szarpnięć nie zauważam, ale nie wiem, jak to wygląda w NC - w końcu to kawał brutalnego sk...syna :bag:
Avatar użytkownika
bushmaster
Maniak
 
Posty: 1115
Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 2:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: CBF 1000 FA '13
W siodle: <100 kkm

Re: Rolgaz - gwałtowny skok

Postprzez Kola78 » Wt cze 21, 2022 7:21 pm

Tak, potwór z tego nc :) luz mam zgodny z serwisówką. Nie przeszkadza mi to aż tak bardzo. Da się z tym żyć. Przypoluję jakiegoś innego nc na drodze to się dopytam innego usera.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Kola78
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt paź 19, 2021 9:47 pm
Imię: Maciek
Motocykl: Honda nc700 integra
W siodle: <100 kkm

Re: Rolgaz - gwałtowny skok

Postprzez MarcinMMz » Śr cze 22, 2022 11:12 am

bushmaster napisał(a):Dla CBF 600 serwisówka podaje prawidłowe wartości luzu w przedziale 2-6mm, więc z tym "kto Ci to ustawiał" to bym się nie rozpędzał :msn-wink:

Ja mam ok. 5mm, przesadnych szarpnięć nie zauważam, ale nie wiem, jak to wygląda w NC - w końcu to kawał brutalnego sk...syna :bag:


Kto co lubi... Ja aby mieć maksymalną kontrolę nad obrotami i silnikiem zawsze ustawiam wszystko maksymalnie ciasno bez zbędnego luzu na lince kontrolując aby podczas skręcania kierownicą nie dodawać gazu.
I tyle; w praktyce dzięki temu nie mam żadnych szarpnięć napędu, itp. spowodowanych właśnie luzami na rolgazie. Bynajmniej tak lubię i tak sobie to wszystko ustawiam "pod siebie".
MarcinMMz
 

Re: Rolgaz - gwałtowny skok

Postprzez rupert » Pt cze 24, 2022 5:12 pm

Luz powinien być by w każdych warunkach przepustnice parkowały na 0.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości